دکل آنتن‌های موبایل از مجاورت مدارس و مراکز آموزشی جابجا شود

تهران- ایرنا- عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران گفت: جابجائی دکل آنتن های ارتباطی BTS نصب شده در مجاورت مدارس و مراکز آموزشی سطح شهر تهران ضروری است.

به گزارش ایرنا، مجید فراهانی روز یکشنبه، در یکصد و هفتاد و دومین جلسه شورا افزود: تامین ایمنی، سلامت و پایداری مراکز آموزشی به عنوان کانون های توانمند سازی جامعه از ضرورت های توسعه پایدار است.
وی گفت: در این مسیر همه ما باید دست در دست هم، شرایطی را فراهم کنیم تا دانش آموزان بهترین شرایط را برای کسب دانش و آگاهی را در مدارس تجربه کنند، نه اینکه به بهانه های مختلف دسترسی، ایمنی، سلامت و تاب آوری مراکز آموزشی را خدشه دار کنیم.  
فراهانی عنوان کرد: بر اساس بند ۲۰ ماده ۳  مصوبه "ساماندهی دکل‌ها، آنتن‌ها و ایستگاه‌های ارتباط رادیویی در شهر تهران" شورای اسلامی شهر تهران، مکان‌یابی سایت‌های زمینی، دکل ها، آنتن ها و ایستگاه‌های ارتباطی باید در محل‌های کم تردد شهر، دارای حریم سبز، دور از بیمارستان‌ها و مراکز پزشکی و مراکز آموزشی و اماکن مسکونی و ضمن رعایت کلیه نکات ایمنی و استانداردهای لازم از جمیع جهات (بهداشتی، فنی و غیره) و همچنین رعایت دید و منظر شهر انجام شود.
عضو شورای تهران ادامه داد: متاسفانه در اثر کم توجهی و بی تفاوتی مجریان و ناظران، شاهد مکان یابی و نصب دکل و آنتن ها در مجاورت مراکز آموزشی هستیم.
وی افزود: این موضوع نه تنها مغایر مصوبه و الزام شورا است بلکه هیچ عقل سلیمی نیز اجرای آن را تایید نمی کند.
عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: برابر پیگیری های دبیر شورایاری محله اکباتان فقط در این شهرک در مجاورت مدارس ابتدائی و راهنمائی صادقین و مدرسه حضرت معصومه(س) دکل نصب شده است.
وی عنوان کرد: برغم مکاتبه و پیگیری های شورایاری، تاکنون شهرداری و شرکت مخابرات اقدامی برای برچیدن و جابجائی دکل ها انجام ندادند.
فراهانی اظهارداشت: انتظار دارم شهرداری بیش از پیش به مساله ساماندهی دکل های ارتباطی که در گذشته در مجاورت مراکز آموزشی، درمانی و اماکن مسکونی نصب شده اند توجه کند.

وی خاطرنشان کرد: امیدوارم با اقدام شهردار تهران شاهد توجه بیش از پیش به تامین ایمنی، سلامت و پایداری مراکز آموزشی شهر تهران باشیم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha