۷۱ هزارو ۸۰۶ زائر در بیمارستان صحرایی شلمچه درمان شدند

آبادان- ایرنا - رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: ۷۱ هزارو۸۰۶ زائر ایام اربعین در بیمارستان صحرایی این دانشکده در مرز شلمچه درمان موقت شدند.

شکراله سلمان زاده یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران درشلمچه اظهار داشت:از تعداد زائران مراجعه کننده ۵۷هزار ۷۲۱ زائر در بیمارستان صحرایی شلمچه درمان موقت شدند و ۱۱هزار و ۵۵۷نفربستری موقت شدند.

وی به استقرار گروه ویژه مامایی در بیمارستان صحرایی اشاره کرد و افزود: یکهزار و ۸۴۳ خانم زائر نیز به فوریت های مامایی مراجعه و درمان لازم را دریافت کردند.

 سلمان زاده به اعزام ۷۰۰  زائر به بیمارستان های تابعه دانشکده علوم پزشکی آبادان اشاره کرد و بیان داشت: پیش بینی می کنیم تا  آخرین روز بازگشت زائر تعداد مراجعه کنندگان به بیماستان صحرایی  ۱۰۰هزار نفر برسد.

وی به استقرار  ۱۵ کدآمبولانس از دانشکده علوم پزشکی آبادان و ۲۵ کد آمبولانس از استان های معین در مسیر ۱۵ کیلومتری میدان مقاومت خرمشهر تا نقطه صفر مرز شلمچه اشاره کرد و بیان داشت:چهار دستگاه اتوبوس آمبولانس و پنج دستگاه موتورلانس نیز در ایام اربعین در شلمچه مستقر و به زائران خدمات رسانی کردند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان به استقرار ۴۰۰  نفر از نیروهای بهداشت و درمان این دانشکده به صورت نوبتی  ۲۴ ساعته در شلمچه اشاره کرد و بیان داشت:این نیروها بر توزیع آب بسته بندی و موکب ها نظارت داشتند.

شلمچه در ۱۵ کیلومتری غرب خرمشهر مهمترین گذرگاه مرزی استان خوزستان برای تردد زائران اربعین حسینی بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =