بانوی بوکانی نایب رییس گروه رزمی «بودو» کشور شد

مهاباد- ایرنا- رییس اداره ورزش و جوانان بوکان گفت: «بفرین محمودی» بانوی ورزشکار و مربی شایسته اهل این شهرستان به عنوان نایب رییس بانوان گروه رزمی «بودو » کشور معرفی شد.

انور ملارحیمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: حکم این بانوی بوکانی با حضور مدیرکل ورزش و جوانان و رییس هیات فول کیک بوکسینگ آذربایجان‌غربی به وی اعطا شد.

وی ادامه داد: رشته ورزشی «بودو» یکی از سبک‌های هنرهای رزمی است که پیشتر زیرنظر فدراسیون ورزش‌های رزمی فعالیت داشت و از این پس با تشکیل گروه رزمی جدید عملکرد مستقلی خواهد داشت.

«بفرین محمودی» بانوی بوکانی به عنوان ورزشکار و مربی هم‌اکنون در این رشته رزمی در حال فعالیت است و تاکنون موفق به کسب عناوین زیادی در سطح ملی و بین‌المللی شده است.

بودو شیوه مبارزه‌ای است که دربرگیرندهٔ تمام هنرهای رزمی کشور ژاپن می‌شود؛ این شیوه از طریق تجربه مستقیم و در رابطه‌ای عمیق با اخلاق، مذهب و فلسفه شکل می‌گیرد. 

این رشته ورزشی شامل هنرهایی همچون کِندو، آیکیدو، جودو و تیراندازی می‌شود اما در حقیقت، تصویر کلمه بودو به معنای دست کشیدن از مبارزه است چرا که در «بودو» نکته اساسی آشتی‌جویی و رشد روان است.

 شعار رشته ورزشی بودو «ایجاد صلح و آرامش» بوده و ورزشکاران این رشته اعتقاد دارند که «بهترین حمله همانا خوب دفاع کردن» است.  

گروه رزمی بودو ایران به طور رسمی و با مجوز رسمی وزارت ورزش و جوانان تشکیل شده و ریاست آن را امیر رسولی، رییس هیات ورزش‌های رزمی آذربایجان‌غربی بر عهده دارد.

بوکان با ۳۵ هیات فعال ورزشی مهمترین قطب رشته‌های ورزشی رزمی در آذربایجان‌غربی به شمار می‌رود؛ در سال جاری ۲ نفر از رزمی‌کاران این شهرستان در رقابت‌های جهانی در رشته‌های تکواندو و موی‌تای موفق به کسب مدال طلا شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =