تخریب ۷۰ درصد راههای ارتباطی دلفان بر اثر سیل

خرم‎آباد - ایرنا - فرماندار دلفان گفت: سیل فروردین ماه سالجاری بیش از ۷۰ درصد راههای روستایی این شهرستان را تخریب کرده است .

حشمت بهمنی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : خسارت سیل اخیر به زیرساخت راههای ارتباطی دلفان بیش از دیگر بخش ها بود و علاوه بر خسارت جاده ها، بیش از ۱۰۰ دهنه پل ارتباطی کوچک و بزرگ در شهرستان آسیب دیدند.
وی افزود: این خسارات در ۲ محور نورآباد به امامزاده ابراهیم و نورآباد به تنگه گاوشمار در میربگ جنوبی سنگین بود بطوریکه بیش از سه کیلومتر از این مسیرها جاده دچار رانش شده و یا زیرآب رفته است.

فرماندار دلفان بیان کرد: پس از وقوع سیل با پیگیری های انجام شده اقدامات خوبی جهت ترمیم و بازسازی در حوزه راههای روستایی  صورت گرفت و مسیرهایی برای تردد موقت ایجاد شد تا ارتباط با مرکز شهر قطع نشود.

بهمنی افزود:در جریان سیل اخیر بیش از۱۰۰ میلیارد تومان به راههای ارتباطی و ابنیه های فنی شهرستان دلفان خسارت واردشد.

وی ادامه داد: تا کنون ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان در زمینه بازسازی پل ها و ابنیه های روستایی که بر اثر سیل خسارت دیده اند اختصاص یافته است. 
بهمنی بیان کرد: کار بازسازی پل های  فلزی تنگ پری در محور نورآباد به امامزاده ابراهیم، پل بادآور، پل روستای حبیب وند به ایرانشاهی، پل ده یوسفیان به حسن گاویار و ۲ پل در حوزه بخش کاکاوند آغاز شده است .

وی اظهار داشت:در این شهرستان یکهزارو ۱۵۰ کیلومتر راه  وجود دارد که ۹۳۰ کیلومتر آن راه روستایی، ۱۰۸ کیلومتر راه عشایری  و ۱۱۲ کیلومتر نیز راه اصلی برون شهری است .

شهرستان دلفان با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در شمال لرستان قرار دارد که سیل فروردین ماه امسال بیش از ۸۰۰ میلیارد تومان خسارت به این منطقه وارد کرد.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =