حوادث رانندگی در کهگیلویه و بویراحمد ۳ کشته و ۲۵۶ مصدوم بر جا گذاشت

یاسوج- ایرنا- سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: حوادث رانندگی در جاده‌های ارتباطی شهرها و روستاهای این استان ظرف یک هفته گذشته، سه کشته و ۲۵۶ نفر مصدوم برجا گذاشت.

محسن جلیل روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در مدت مذکور ۱۷۲ ماموریت تصادفی به تفکیک ۸۷ ماموریت شهری و ۸۵ ماموریت جاده ای توسط نیروهای اورژانس این استان انجام شده است.

وی افزود: حوادث رانندگی کهگیلویه و بویراحمد در هفته اخیر، ۱۱۸ مصدوم در تصادفات شهری و ۱۳۸ مصدوم جاده ای در پی داشته است.

جلیل بیان کرد: سه نفر در این حوادث رانندگی نیز  پیش از رسیدن آمبولانس های این مرکز به سبب شدت جراحات وارده در دم جان باخته بودند.

 گرچه آمار تصادفات به علت وسعت کم سرزمینی این استان و جمعیت کم آن نسبت به دیگر استان ها در آمار های رسمی خود را بسیار نشان نمی دهد اما اگر موضوع آمار تصادفات و تعداد کشته ها و مصدومان ناشی از سوانح ترافیکی در این استان نسبت به جمعیت و مساحت خود استان بررسی شود ارقام معناداری به دست می آید.

 ۷۷ نفر ۶ ماه نخست ۹۸، در سوانح رانندگی منجر به فوت این استان جان خود را از دست دادند این در حالی است که مجموع فوت شدگان سوانح رانندگی در طول ۱۲ ماه گذشته ۷۲ مورد بوده است.

آمار فوتی های سال گذشته در حوادث رانندگی ۷۲ نفربوده که ۷۰ نفر از آن ها پیش از رسیدن نیروهای اورژانس کهگیلویه و بویراحمد جان خود را از دست داده بودند.

کهگیلویه و بویراحمد افزون بر ۶ هزار کیلومتر جاده ارتباطی اعم از بزرگراه، راه اصلی، فرعی و روستایی دارد که از این میزان ۱۴۲ کیلومتر بزرگراه، ۵۰۵ کیلومتر راه اصلی، یک هزار و ۲۳۸ کیلومتر راه فرعی و مابقی نیز راه روستایی است.
این استان بیش از ۴۰ گردنه برفگیر و حدود یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر نقاط حادثه خیز دارد.

وی عنوان کرد: همچنین دو مورد گاز گرفتگی در استان با مسمومیت هفت نفر گزارش شد که بلافاصله به بیمارستان انتقال و بستری شدند.

امسال ۷۷نفر در این استان با گاز مونوکسید کربن دچار مسمومیت شدند که به صورت سرپایی و انتقال به مراکز  درمانی نیز بستری شدند و در این مدت هیچ مورد فوتی با گاز گرفتگی گزارش نشده است.

 گاز مونوکسید کربن گازی سمی بوده که بو و طعم ندارد و رعایت نکات ایمنی، مهم‌ترین راه پیشگیری از مسمومیت افراد با گاز گرفتگی است.

 آمار مصدومان مسمومیت ناشی از گاز مونوکسید کربن در سال گذشته ۳۰۱ نفر در کهگیلویه و بویراحمد اعلام شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =