۱۰۰ درصد ناوگان اتوبوسی کردستان در خدمت زائران اربعین قرار گرفته است

سنندج - ایرنا - مدیرکل راهداری، حمل و نقل جاده‌ای کردستان گفت: ۱۰۰ درصد ناوگان اتوبوسی این استان متشکل از ۱۳۶ دستگاه در اختیار زائران اربعین قرار گرفته است.

سیدالبرز حسینی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه راهدارای کردستان در بحث حمل و نقل زائران اربعین حسینی معین استان کرمانشاه است اظهار داشت: امسال عملیات جابه جایی این زائران توسط ناوگان اتوبوسی کردستان از ۲۴ مهر آغاز و تا ۲۹ این ماه ادامه دارد.

وی افزود: اداره کل راهداری، حمل و نقل جاده‌ای  کردستان  ۱۳۶ دستگاه ناوگان اتوبوسی خود که شامل ۱۰۰ درصد ظرفیت را در اختیار  زائران پیاده‌روی اربعین حسینی قرار داده و در مرزهای خسروی استان کرمانشاه و مهران استان ایلام به آنان خدمات ارایه می‌دهد.

وی گفت: هر دستگاه اتوبوس در هر روز به صورت میانگین یک سرویس به نقاط مختلف کشور به منظور جابجایی زائران اعزام می‌شود.

مدیرکل راهداری، حمل و نقل جاده‌ای کردستان همچنین از ارایه خدمات ۲۴ راهدارخانه این استان به زائران در جاده های کردستان خبر داد و افزود: این راهدارخانه‌ها در  ۲ کریدور پرتردد این استان شامل کریدور آذربایجان غربی و شرقی از مسیر بوکان - سقز - سنندج - کامیاران و زنجان - بیجار - سنندج – کامیاران مستقر است.

حسینی گفت: در این راهدارخانه ها ۲۰۰ راهدار به صورت شبانه روزی مستقر شده‌اند و از آغاز عزیمت زائران حسینی به پیاده روی اربعین در خدمت زوار هستند.

امسال حدود ۱۰ هزار زائر کردستانی در راهپیمایی اربعین حسینی شرکت کردند.

راهپیمایی اربعین، پیاده روی مسلمانان و آزادیخواهان کشورهای مختلف از نقاط مختلف کشور عراق به طرف کربلا به مناسبت اربعین حسینی است.

زائران ایرانی مسیر ۸۰ کیلومتری نجف مقدس تا کربلای معلی را برای پیاده‌روی انتخاب می‌کنند؛ این مسیر به تعداد یک هزار و ۴۵۲ ستون برای راهپیمایان پیش بینی شده که فاصله بین هر ستون ۵۰ متر است.

با متوسط پیاده روی هفت تا هشت ساعت در هر روز، مسیر نجف تا کربلا طی سه تا چهار روز طول می‌کشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =