افزون بر ۱۲ هزار مورد نمونه‌برداری آب شهرستان ری انجام شد

شهرری- ایرنا- رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان ری گفت: ۱۲ هزار و ۹۴۹ نوبت کلرسنجی و نمونه‌برداری برای نظارت دقیق و دسترسی مردم به آب شرب بهداشتی طی ۶ ماه نخست سالجاری انجام شد.

فاطمه تاجیک روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هشت هزار و ۷۲۲ مورد نمونه‌برداری از شبکه آب شهری و چهار هزار و ۲۲۷ مورد از شبکه آب روستای انجام شده است.

وی با بیان اینکه کارشناسان شبکه بهداشت درجهت پایش مداوم آب شرب به صورت روزانه چاه‌های برداشت آب، مخازن نگهداری و شبکه آبرسانی شهری و روستایی ری را مورد پایش قرار می‌دهند، افزود: ۸۹۸ مورد نمونه‌برداری میکروبی و شیمیایی نیز در این مدت انجام شده است.

تاجیک افزود: نمونه‌برداری‌ها و آزمایش‌ها به ‌تناوب و متناسب با میزان جمعیت تحت پوشش مخازن و منابع آب انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: در صورت بروز نقص فنی در سیستم کلرزنی و عدم مطابقت آب شرب مصرفی با استاندارد کیفیت آب، موضوع به شدت بررسی می‌شود.

تعداد مشترکان آبفای منطقه ۶ تهران که مناطق شهری ری را به طول یکهزار و ۷۰۰ کیلومتر پوشش می‌دهد ۲۵۰ هزار مشترک است همچنین اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان ری نیز در حال حاضر ۶۰ روستا با جمعیت ۳۵۰ هزار نفر با ۳۰ هزار مشترک مجاز خانگی، چندین نواحی صنعتی، ندامگاه و زندان تهران را تحت پوشش دارد.

شهرستان ری با جمعیتی در حدود یک میلیون نفر در جنوب شهرستان ری قرار گرفته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =