۲۸ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۵۱
کد خبرنگار: 961
کد خبر: 83523624
۰ نفر

برچسب‌ها

اختصاص هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای فاضلاب اردبیل

اردبیل-ایرنا- سرپرست فرمانداری اردبیل از اختصاص هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل پروژه فاضلاب اردبیل از محل فاینانس داخلی خبر داد.

مسعود امامی‌یگانه روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: یکی از مطالبات اصلی مردم اردبیل تامین آب آشامیدنی سالم و تکمیل فاضلاب اردبیل است و مسئولان استان تلاش می‌کنند این مطالبات بزودی با تکمیل طرح‌های سدیامچی و مدیریت مصرف آب محقق شود.

امامی بیان کرد: تامین آب سالم و حفاظت از محیط‌زیست از اولویت‌های دولت تدبیر و امید است و پیش‌بینی می‌شود در بودجه سال آینده اعتبارات لازم برای شبکه آب اردبیل تخصیص یابد.

وی برداشت‌های بی رویه از سفره‌های زیرزمینی دشت اردبیل را نگران‌کننده خواند و افزود: فقدان نظارت کافی در برداشت از سفره‌های آب زیرزمینی و نبود مدیریت مناسب در این زمینه باعث ایجاد وضعیت نگران‌کننده کنونی شده است.

سرپرست فرمانداری اردبیل با بیان اینکه ۹۰ درصد آب در حوزه کشاورزی مصرف می شود، اظهارداشت: برای رفع بحران‌های موجود در بحث آب باید کار را از کشاورزی شروع کرد و در این راستا با اصلاح الگوی کشت و شیوه‌های آبیاری می‌توان مصرف آب را در این بخش به حداقل رساند.

او تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام را ضروری دانست و گفت: تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام در اولویت اصلی برنامه‌های مسئولان استان است و سعی می شود علاوه بر تکمیل طرح‌های مذکور واحدهای غیرفعال هم فعال شده و به چرخه تولید بازگردند.

وی حمایت از سرمایه‌گذاری‌های بخش خصوصی را یادآور شد و گفت: از تمام سرمایه‌گذارانی که قصد اجرای طرح‌های تولیدی و اشتغال زایی در اردبیل را دارند حمایت کرده و برای جلب توجه آنها مشوق‌های لازم را اعمال خواهیم کرد.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =