ورود علوم پزشکی شهیدبهشتی به مساله مسمومیت ۷۰ دانشجو

تهران- ایرنا- دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران در پی مسمومیت حدود ۷۰ دانشجوی دانشگاه علم و صنعت وارد عمل شد تا علل بروز این اتفاق را بررسی کند.

۷۰ دانشجوی دانشگاه علم و صنعت ۲۳ مهرماه در خوابگاه دانشگاه علم و صنعت دچار مسمومیت غذایی شدند که در ساعت ۲۲ پس از تماس با اورژانس سه دستگاه آمبولانس، دو اتوبوس آمبولانس و یک موتورلانس به محل اعزام شدند.

۵۹ نفر از دانشجویان در محل درمان و ۱۱ نفر به بیمارستان های امام حسین(ع) و طالقانی انتقال داده شدند.
ناصر مطیعی رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا اظهارداشت: دانشگاه علم و صنعت از یک دانشگاه علوم پزشکی برای بررسی این مسئله کمک گرفته است و گروهی از این دانشگاه برای بررسی علت و ریشه این مسمومیت وارد عمل شده اند.
وی افزود: چند کارشناس از این دانشگاه به دانشگاه علم و صنعت اعزام می شوند تا فرآیند طبخ و توزیع را بررسی کرده و نتیجه جمع بندی را به رئیس این دانشگاه ارائه می دهند.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان افزایش تعداد مسمومیت ها را به ۲۰۰ نفر رد کرد و یادآور شد: تعداد دانشجویانی که مسموم شده اند بین ۶۰ تا ۷۰ نفر هستند و این آمار افزایش نیافته است؛ بهداری دانشگاه علم و صنعت و بیمارستان های الغدیر و امام حسین (ع) درمان این دانشجویان را انجام داده اند.
مطیعی همچنین گفت:مسئولیت نظارت فنی و بهداشتی سلف سرویس دانشجویی برعهده دانشگاه ها است که کارشناس تغذیه دارند و مراجع ذیربط قانونی مثل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بازرسی های دوره ای از دانشگاه ها انجام می دهند.
مشاور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری یادآور شد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آزمایشگاه های مجهزی دارد و در صورت لزوم آزمایش های لازم انجام می شود.
به گزارش ایرنا، علی صدر مدیرکل حوزه ریاست دانشگاه علم و صنعت پیش از این به ایرنا اعلام کرد که یک تیم برای ارزیابی از کیفیت مواد غذایی موجود در انبار نمونه برداری کردند که این مواد از فرم ظاهری و اولیه غذا رضایت بخش بود.

روابط عمومی دانشگاه علم و صنعت نیز امروز به خبرنگار ایرنا گفت: دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی  علت مسمومیت دانشجویان این دانشگاه را بررسی می کند.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =