شورای عالی انقلاب فرهنگی از ملت‌های ایران و عراق تشکر کرد

تهران- ایرنا- دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی با انتشار بیانیه‌ای از ملت‌های ایران و عراق، گروه‌های مردمی، کارگزاران و نهادهایی که به هر شکل، یاری‌گر عاشقان و عارفان حسینی در حماسه بزرگ حسینی و مهدوی اربعین بودند، تقدیر و تشکر کرد.

به گزارش روز یکشنبه دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، در این بیانیه آمده است: حماسه اربعین حسینی تراکم به روز خداخواهی زیر پرچم حسین بن علی (ع) است، اربعین بازخوانی نهضت مقاومت حسینی با زبان همه ملت ها، نسل ها، زنان و مردان است و امام حسین (ع) همه گروه‌های سنی و اقوام و ملیت های مختلف را جمع کرده است.
در ادامه این بیانیه تصریح شده است: قیام سیدالشهدا(ع) که فلسفه آن مبارزه با ظلم و بی عدالتی بود، امروز چنان در سراسر پهنه گیتی گسترانیده شده که تنها یکی از تلألؤهای پرتوآفرین آن را می توان در پیاده روی عظیم به‌سوی مرقد مطهر ایشان در ایام اربعین حسینی(ع) نظاره گر بود.
دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی در بخش دیگری از این بیانیه تاکید کرده است: امسال نیز گردهمایی جهانی اربعین پرشورتر از سال‌های گذشته برگزار شد و جمع کثیری از هم‌وطنان عزیزمان در این گردهمایی عظیم، در کنار سایر ملت‌ها با میزبانی سخاوتمندانه و عاشقانه مردم عراق حضور پیدا کرده و پیام وحدت و یکدلی امت مسلمان را به جهان صادر کردند و علی‌رغم تلاش‌های برخی بدخواهان برای سانسور این کنگره عظیم؛ همان‌طور که رهبر حکیم انقلاب فرمودند اربعین هر روز جهانی‌تر خواهد شد.
در این بیانیه دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی ضمن تقدیر از همه پیروان صدیق اهل‌بیت (علیهم السلام) و به‌طور خاص ملت های ایران و عراق از همه گروه‌های مردمی، کارگزاران و نهادهایی که به هر شکل، یاری گر عاشقان و عارفان حسینی در حماسه بزرگ حسینی و حماسه مهدوی اربعین بودند، تشکر کرد.
در ادامه این بیانیه همچنین آمده است: شایسته است تلألؤ جلوه های عدالت خواهی قیام حسینی که مظاهر آن در پیاده روی عظیم اجتماع طرفداران حسینی روشنی بخش است، توسط رسانه های رسمی و شبکه های اجتماعی انتشاریافته و دل های جویندگان عدالت و حق طلبی را در اقصی نقاط عالم نسبت به این خیل عظیم عاشقان حسینی و معرفی معرفت مکتب حسینی آگاه سازد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =