۷ مصدوم حادثه اتوبوس زائران کربلا همچنان در شیراز بستری هستند

شیراز - ایرنا- رئیس بیمارستان شهید رجایی شیراز گفت:‌ هفت تن از مصدومان حادثه تصادف اتوبوس حامل زائران اربعین حسینی همچنان در این بیمارستان بستری هستند و خدمات درمانی دریافت می‌کنند.

دکتر سید امیر رضا مصباحی  روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: ۲۲ نفر از این مصدومان هفته گذشته در بیمارستان شهید رجایی بستری بودند و از اوایل هفته گذشته تاکنون ۱۵ نفر از آنان با دریافت خدمات مختلف ترخیص شده‌اند.

وی با بیان اینکه برای ۴ بیمار بزرگسال بستری در این بیمارستان تا کنون چندین مرحله عمل جراحی انجام شده است گفت: علت تداوم خدمات برای این دسته از مصدومان آن است که آنها نیاز به جراحی چندگانه دارند ، برخی از این اعمال جراحی انجام شده و برخی دیگر در روزهای آتی با تداوم بستری بودن این ۴ مصدوم انجام خواهد شد.

رییس بیمارستان شهید رجایی شیراز خاطر نشان کرد : ۲ نفر از مصدومان یک حادثه تصادف دیگر در پیاده روی اربعین نیز به این بیمارستان منتقل شده اند و آنها نیز همچنان از خدمات بستری برخوردارند ، یک نفر از مصدومان نیز در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان شهید رجایی به علت صدمات ریوی بستری است و خدمات دریافت می‌کند.

دکتر مصباحی با اعلام اینکه در ایام اربعین حسینی، تمامی اتاق های عمل این مرکز درمانی در حال فعالیت بودند ، از تمامی کارکنان دلسوز بیمارستان به ویژه جراحان ارتوپدی و ستون فقرات، عمومی، مغز و اعصاب، طب اورژانس، متخصصان بیهوشی، تمامی کارکنان اتاق عمل، رادیولوژی، آزمایشگاه، پرستاران، نیروهای حفاظت فیزیکی، خدمات و دیگر کارکنان این مرکز درمانی، تشکر کرد.

او با اشاره به اینکه ظرفیت اتاق عمل این بیمارستان برای روزهای پایان هفته و تعطیلات نیز پیش بینی و فعال شده و آماده خدمت رسانی است، ابراز امیدواری کرد که اعمال جراحی مصدومان باقیمانده نیز تا پایان این هفته به اتمام برسد و در روزهای آینده با تلاش کارکنان درمان این بیمارستان، بهبودی کامل حاصل شده و مصدومان به آغوش گرم خانواده باز گردند.

پس از اعلام ستاد بحران دانشگاه علوم پزشکی شیراز درباره واژگونی اتوبوس حامل زائران حسینی، ستاد بحران این بیمارستان به صورت آماده باش کامل در آمده و برای خدمت رسانی به مصدومان آماده شد و با اعلام ستاد بحران بیمارستان شهید رجایی نیز یکی از بخش های بستری ۳۲ تخته بیمارستان به طور کامل تخلیه و آماده خدمات رسانی به مصدومان گردید.

۳۱ مصدوم این حادثه به این مرکز درمانی انتقال داده شدند که ۲۲ مصدوم از سوی اورژانس ۱۱۵ و ۹ مصدوم نیز به صورت سرپایی به این بیمارستان مراجعه کردند، در زمان انجام خدمت رسانی به مصدومان حادثه زائران حسینی، طی تماس ستاد بحران دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام شد، حادثه دیگری نیز بر اثر تصادف یک دستگاه اتوبوس و یک دستگاه تریلی در شیراز اتفاق افتاد که هفت مصدوم این حادثه نیز، به بیمارستان شهید رجایی انتقال داده شدند.

به دنبال حادثه واژگونی اتوبوس حامل زائران اربعین حسینی، مدیران ارشد استانداری فارس، معاونان و مدیران دانشگاه علوم پزشکی شیراز در چندین نوبت از مصدومان این حادثه در بیمارستان شهید رجایی شیراز، عیادت کرده اند.

اخبار مرتبط