۲۸ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۵۹
کد خبرنگار: 2089
کد خبر: 83523376
۰ نفر

برچسب‌ها

تخلفات صنفی در استان سمنان ۶۷ درصد افزایش یافت

سمنان- ایرنا- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: ثبت تخلفات صنفی در نیمه نخست سال ۹۸ با ۲ هزار و ۴۲۲ مورد نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۷ درصد افزایش یافت.

بهروز اسودی روز یکشنبه به خبرنگاران در سمنان اظهارداشت: ۲۹ هزار و ۶۰۰ مورد بازرسی از واحدهای صنفی سمنان در قالب طرح‌های مختلف به منظور پایش وضعیت بازار کالا و خدمات به ویژه کالاهای اولویت‌دار و نظارت بر مراکز فعال تجاری و اقتصادی استان انجام شد.

وی بیان کرد: بازرسی از واحدهای صنفی استان سمنان در این مدت ۱۳ درصد افزایش یافت.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان تصریح کرد: ۲ هزار و ۲۵ مورد پرونده تخلف در این بازرسی‌های مستمر و روزانه ثبت شد.

وی با بیان اینکه عمده تخلف ها شامل گران‌فروشی، کم فروشی، درج نشدن قیمت و نصب نرخ‌نامه، فقدان ارائه فاکتور و عرضه و فروش و نگهداری کالای قاچاق بود، ادامه داد: ارزش ریالی این موردها بالغ بر ۱۸۰ میلیارد ریال است و از این حیث ۲۳ درصد و از نظر تعداد پرونده ۷۲ درصد نسبت به نیمه نخست سال گذشته افزایش داشت.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان یادآور شد: رصد و پایش مستمر بازار، کنترل قیمت ها، نظارت بر توزیع کالا و نحوه عرضه خدمات به منظور امیدآفرینی، اعتمادبخشی و رفع دغدغه های مردم در تأمین نیازهای روزمره زندگی و از مهمترین برنامه های این سازمان است.

۳۰ هزار و ۱۹۵ واحد صنفی دارای پروانه کسب در هشت شهرستان استان سمنان فعالند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط