۲۸ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۲۴
کد خبرنگار: 2748
کد خبر: 83523358
۰ نفر

برچسب‌ها

۹۰ درصد زائران لرستان از سفر اربعین بازگشتند

خرم‎آباد – ایرنا – مدیرکل حج و زیارت لرستان گفت: ۹۰ درصد زائران استان از سفر راهپیمایی اربعین بازگشته‎اند و پیش‎بینی می‎شود مابقی زوار نیز تا اواسط هفته جاری وارد کشور شوند.

محمد خسروی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود:  ۷۸ هزار و ۷۶۷ لرستانی امسال به منظور شرکت در راهپیمایی اربعین حسینی ثبت نام کرده بودند که این تعداد نسبت به  ۲۵ هزار و ۷۰۰ نفر سال گذشته سه برابر افزایش داشته است.

وی ادامه داد: امسال خرم آباد و بروجرد به ترتیب با ۲۵ هزار و ۷۹۶ و ۱۵ هزار و ۳۶۰ نفر، بیشترین زائران اربعین را در استان داشته اند.

وی اظهار داشت: در حالی تعداد زائران لرستانی اربعین سه برابر افزایش یافته که این  میانگین در کشور ۲ برابر بیشتر شده و از یک میلیون و۸۰۰ هزار نفر در سال گذشته به سه میلیون و  ۵۰۰ هزار نفر رسیده است.

فعالیت چهار موکب لرستان برای نام نویسی زائران کشور

مدیرکل حج و زیارت لرستان گفت: علاوه بر راه اندازی ۴۰ دفتر خدماتی برای نام نویسی زائران استان در سامانه سماح، دفاتر خدمات پستی در تمام بخش ها و روستاها نیز کار ثبت نام متقاضیان را انجام دادند.

خسروی افزود: همچنین چهار موکب بزرگ در خرم آباد، کوهدشت، بروجرد و الیگودرز نیز مجهز شده  و مشخصات زائرانی که میهمان استان بوده و نسبت به نام نویسی اقدام نکرده بودند، را در سامانه سماح ثبت کردند.

وی با اشاره به فعالیت مراکز ویژه برای راهنمایی زائران و امداد گمشدگان گفت: فعالیت ستاد اربعین لرستان با توجه به افزایش سه برابری زائران استان و حجم بالای زوار عبوری، بسیار فشرده و گسترده بود.

جان باختن چهار زائر لرستانی

مدیرکل حج و زیارت لرستان اضافه کرد: سال گذشته تنها ۲ زائر استان بر اثر تصادف و مرگ طبیعی جان باختند که این رقم امسال به چهار نفر افزایش یافت.

خسروی گفت:‌ امسال حسین ابوالفتحی از بروجرد به دلیل ایست قلبی، سکینه کوهنانی از کوهدشت و سجاد دهگاهی از بروجرد بر اثر تصادف و فاطمه شمسون از دورود به دلیل سقوط از ارتفاع، جان خود را ازدست دادند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =