کشت ۲۳۳ هزار آتریپلکس و قره‌داغ در کویر میقان اراک آغاز شد

اراک - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: کشت ۲۳۳ هزار و ۲۰۰ اصله نهال آتریپلکس و قره‌داغ در کویر میقان اراک آغاز شد.

«عبدالحسین محمدی» روز یکشنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: ۹۸ میلیارد ریال اوراق سه ساله از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری به استان مرکزی برای اجرای عملیات بیولوژیکی و بیومکانیک به اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اختصاص یافت که اجرای این طرح با منابع مذکور و با هدف مقابله با گرد و غبار، توسعه پوشش گیاهی، تثبیت و جلوگیری از فرسایش خاک در کانون‌های بحرانی فرسایش بادی کویر میقان اراک آغاز شده است.

وی ادامه داد: کشت این نهال‌ها در کانون‌های بحرانی فرسایش بادی جنوب شرقی کویر میقان اراک انجام می‌شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی خاطرنشان کرد: با توجه به پیش‌بینی بارش باران توسط اداره کل هواشناسی در مدت سه روز آینده این طرح برای افزایش شادابی و آبیاری طبیعی این گیاهان انجام می‌شود. 

محمدی افزود: کاشت این گیاهان به مدت ۲ سال نیازمند آبیاری و حفاظت است و پس از آن رشد بوته‌های کشت شده به‌صورت طبیعی ادامه می‌یابد.

کویر میقان اراک با مساحت ۵۰ هزار هکتار دارای ۱۱ هزار و ۵۸۰ هکتار کانون بحرانی و در معرض خطر فرسایش است.

استان مرکزی با ۲۹ هزار و ۵۳۰ کیلومترمربع وسعت، حدود یک و ۸۲ صدم درصد از مساحت کشور را به خود اختصاص داده که ۷۰ درصد آن را عرصه های منابع طبیعی شامل می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =