زیرساخت‌های عمرانی زیربنای توسعه است

اردبیل _ ایرنا _ استاندار اردبیل گفت: ایجاد زیرساخت‌های عمرانی بعنوان زیربنای توسعه استان با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی ضروری است.

اکبر بهنامجو روز یکشنبه در جلسه معارفه سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری اردبیل افزود: تلاش برای جذب سرمایه‌گذاران در این برهه زمانی در استان ضروری و لازمه موفقیت در جذب سرمایه‌گذاری فعال بودن حوزه عمرانی و زیرساختی است.
وی بیان کرد: تلاش برای جذب اعتبارات برای پروژه‌های مهم استان از جمله سدها ، راه و پروژه‌های حوزه گردشگری و توسعه‌ای استان از دیگر ضرورت‌های حوزه عمرانی است که باید در اولویت اقدامات قرار گیرد.
استاندار اردبیل با اشاره به فعال شدن پروژه راه‌آهن اردبیل از طریق جذب فاینانس داخلی تلاش برای تسریع در اجرای این پروژه را از دیگر اولویت‌های حوزه عمرانی عنوان کرد و افزود: اقدامات ریل‌گذاری ۱۱۷ کیلومتر این پروژه در سفر رئیس‌جمهوری به استان آغاز می‌شود که در این راستا مقدمات تامین ریل مورد نیاز این پروژه انجام گرفته است.
وی ادامه‌داد: در صورت آغاز ریل‌گذاری پروژه راه‌آهن اردبیل دولت اعتبارات آن را افزایش می‌دهد.
بهنامجو با اشاره به قرار گرفتن در جنگ نابرابر اقتصادی تلاش و استفاده از تمام لحظات کاری برای ارائه خدمات به مردم را نمونه‌ای از امیدآفرینی برای مردم و ایجاد یاس در دشمنان عنوان کرد و گفت: در راستای تامین زیرساخت‌های عمرانی در استان اقداماتی در حال انجام است که باید با حمایت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی قوت گیرد.
استاندار اردبیل شناسایی محل احداث شهرک صنعتی مشترک بین استان اردبیل و سرمایه‌گذاران جمهوری آذربایجان را از جمله این اقدامات دانست و اظهار داشت: چند محل برای این طرح مشخص شده که از لحاظ صادراتی برای استان دارای توجیه اقتصادی می‌باشد.
وی بیان کرد: یکی از نقاط مشخص شده را سرمایه‌گذاران و طرف‌های آذری انتخاب خواهد کرد.
بهنامجو افزود: تلاش برای فعال‌سازی بخش خصوصی در احداث اماکن اقامتی در مجموعه‌های گردشگری ، تجدیدنظر در اجرای طرح‌های گردشگری و تسریع در واگذاری ساختمان‌های راکد و فعال سازی اجرای کارخانه‌های لاستیک و کامیون‌سازی از جمله اقدامات حوزه عمرانی بوده است.
در این آیین ضمن تقدیر از تلاش‌های مسعود امامی‌یگانه معاون هماهنگی امور عمرانی سابق ،فرزاد قلندری به عنوان سرپرست این معاونت معرفی شد.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =