آموزش مهارت‌های زندگی در مهدهای کودک زنجان ارایه می‌شود

زنجان - ایرنا - معاون امور اجتماعی بهزیستی استان زنجان گفت: آموزش مهارت‌های زندگی با هدف ایجاد وحدت رویه، برای پنج هزار کودک تحت پوشش ۱۵۸ مهد کودک این استان، اجرا می‌شود که این روند تاثیر بسزایی در شکل‌گیری شخصت آنان و افزایش توان در مقابله‌ با بحران‌های احتمالی در بزرگسالی دارد.

سلمان حسینی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هدف اصلی آموزش مهارت‌های زندگی حذف رفتارهای مخرب و جایگزین کردن رفتارها و واکنش‌های سازنده است که این مهارت ها باید از دوران کودکی و در تمام مراحل زندگی به صورت مداوم آموزش و بازآموزی شود.  

وی افزود: بر این اساس تمامی مهدهای کودک و مهدهای کودک قرآنی تحت نظارت بهزیستی مکلف به اجرای این طرح هستند و کارشناسان بهزیستی نیز بر روند اجرای کار در مهدها بازدید و نظارت‌های مستمر داشته و ارزیابی هایی لازم را انجام می‌دهند.

حسینی یادآورشد: یکی از خدماتی که سازمان بهزیستی ارائه می دهد، آماده سازی زمینه و نظارت بر آموزش اصول و شیوه های صحیح مهارت های زندگی در دوره های پیش دبستانی است چرا که شکل گیری شخصیت اجتماعی انسان از دوران طفولیت آغاز می شود.

این مسئول ادامه داد: مهارت‌های زندگی قدرت سازگاری افراد را افزایش داده و می‌تواند مسئولیت‌های اجتماعی و شخصی زندگی را بهتر بپذیرد و  علاوه بر آن، توانمندی‌های خود را بروز داده و از آسیب‌های ناشی از ناتوانی در حل مشکلات در امان بماند.

وی اظهار داشت: به منظور بستر سازی مناسب برای رشد و تربیت همه جانبه نسل آینده ساز جامعه و نیز تقویت عملکرد و توانمند سازی حرفه ای مدیران و مربیان مهدهای کودک کارگاه مهارت های زندگی ویژه مدیران و مربیان مهدهای کودک تحت نظارت بهزیستی برگزار شد.

به گفته حسینی، هدف از برگزاری این دوره گسترش آموزش های همگانی و ارتقای  سلامت جامعه و افزایش توانایی های روانی،   اجتماعی کودکان برای مقابله با کشمکش های زندگی و سازگاری موثر است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =