امدادگران هلال احمر قزوین ۱۵۰۰ زائر اربعین را اسکان دادند

قزوین - ایرنا - از ابتدای طرح امداد و نجات اربعین از ۱۳ مهر ماه تاکنون، ۱۵۰۰ زائر توسط هلال احمر استان قزوین اسکان داده شده‌اند که عمده این اسکان ها در مساجد و موکب های شهرستان آوج بوده است.

حکمت الله هاشمی معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قزوین روز یکشنبه در این خصوص اظهار داشت: اسکان زائران حسینی در پایگاه های استان با توجه به حجم بازگشت زوار ادامه دارد و پایگاه های امدادی و مساجد و موکب های تعبیه شده در شهرستان آوج آماده ارائه خدمات جهت اسکان اضطراری زائران در حال بازگشت هستند.

وی اضافه کرد: پایگاه های امداد و نجات قزوین با ۲۸ دستگاه خودروی آمبولانس، ۱۵ دستگاه خودروی ست نجات، ۱۵ دستگاه خودروهای عملیاتی ، یک  فروند بالگرد و سایر تجهیزات امدادی به همراه ۱۲۰ نفر نیروی عملیاتی متخصص و تیم های واکنش سریع استان به صورت ۲۴ ساعته در راه های استان حضور خواهند داشت تا در صورت نیاز به یاری مردم بشتابند.

هاشمی افزود: در اربعین امسال ۲ تیم متشکل از ۱۱ نفر از ابتدای  مراسم عزاداری اربعین حسینی به عراق اعزام شدند و تا ۳آبان ماه در پایگاه سامرا و حله مستقر بوده و به زائران خدمات امدادی ارائه می کنند.