یکهزار نفر در واحدهای صنعتی گچساران مشغول به کار هستند

گچساران - ایرنا- مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی کهگیلویه و بویراحمد گفت: هم اکنون بیش از یکهزارو ۱۰۰ نفر در واحدهای صنعتی فعال شهرستان گچساران مشغول به فعالیت هستند.

سید هاشم موسوی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۷۶ واحد تولیدی در شهرک صنعتی چهاربیشه و ناحیه صنعتی امامزاده جعفر(ع) گچساران وجود دارد.

وی بیان کرد: از این تعداد واحدهای تولیدی ۴۶ مورد فعال و مابقی غیرفعال است.
 موسوی مساحت شهرک صنعتی چهاریشه و ناحیه صنعتی امامزاده جعفر را۷۷ هکتار ذکر کرد.

وی ادامه داد: بیش از هشت هکتار از زمین های این نواحی صنعتی به متقاضیان واگذار شده ولی تاکنون طرحی در آن ساخته نشده است.

 وی بازپس گیری زمین های واگذار شده در این مناطق صنعتی را از مهمترین برنامه های در دست اجرا شرکت شهرک های صنعتی این استان اعلام کرد و افزود: با دادن زمین به سرمایه گذار واقعی می توان مشکل تامین زمین اجرای طرح ها را مرتفع کرد و از طولانی شدن مدت زمان اجرای طرح ها کاست.

موسوی بیان کرد: در جهت استفاده بهینه از امکانات و ظرفیت های ایجاد شده در شهرک ها و نواحی صنعتی استان در صورت عدم ساخت و ساز ، زمین واگذاری ، فسخ و باز پس گرفته می شود.

وی گفت: با استرداد زمین های راکد و بلااستفاده زمینه برای حضور سرمایه گذاران واقعی و ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی در استان فراهم می شود.

موسوی ابراز کرد: به دلیل قرار داشتن این شهرستان در محل اتصال استان های فارس، خوزستان و بوشهر و فعال بودن فرودگاه شهر دوگنبدان نیاز به توسعه مناطق صنعتی در این شهرستان است.

موسوی اضافه کرد: ایجاد زیرساختهای مناسب و پایین بودن هزینه های استقرار بواسطه برنامه حمایتی ،شهرک های صنعتی به محیط های امن ویژه تبدیل شده که ضمن تولید و کارآفرینی بهره چشمگیری برای بخش خصوصی خواهد داشت .

شهرستان ۱۲۴ هزار نفری گچساران در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =