۶۲ درصد زایمان‌های بیمارستان آیت‌الله کاشانی جیرفت طبیعی است

جیرفت - ایرنا - به گفته رئیس بیمارستان آیت‌الله کاشانی جیرفت از ابتدای امسال تا کنون ۶۲ درصد زایمان‌های این بیمارستان به صورت طبیعی انجام شده است.

رئیس بیمارستان کاشانی جیرفت روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون سه هزار و ۱۰۰ زایمان در این بیمارستان انجام شده است.

لیلی عارفی افزود: با توجه به اقدامات انجام شده در زمینه ترویج زایمان طبیعی، این بیمارستان جزو برتریین‌ها به شمار می‌رود.

وی با بیان این مطلب که زایمان طبیعی بر اساس منابع علمی مطمئن ترین روش زایمان در جهان محسوب می‌شود، گفت: زایمان طبیعی در کشور ایران هم مورد تاکید است زیرا عمل سزارین در مواردی انجام می‌شود که دلیل علمی وجود داشته باشد.

عارفی به تشریح عملکرد بیمارستان کاشانی پرداخت و گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون ۶ هزار و ۵۰۰ بستری در این بیمارستان ثبت شده که علاوه بر این تعداد، بیش از ۳۱ مورد هم به صورت سرپایی در کلینیک و بیمارستان خدمات درمانی دریافت کرده‌اند.

رئیس بیمارستان آیت‌الله کاشانی جیرفت اظهار داشت: با پیگیری‌های صورت گرفته ۱۰ تخت بستری به بخش ان آی سی یو این بیمارستان اضافه می‌شود.

وی از بهسازی اتاق عمل بیمارستان خبر داد و گفت: راه‌اندازی سیستم جدید فاضلاب بخش مامایی و زایشگاه قدیم و همچنین افزایش فضا برای انبار و بخش‌های دیگر از جمله اقدامات انجام شده در راستای بهسازی این بیمارستان است.

به طور میانگین حدود ۵۵ درصد زایمان‌ها در کشور ما به صورت طبیعی انجام می‌شود اما طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی این عدد باید به ۸۵ درصد افزایش پیدا کند. 

بیمارستان آیت الله کاشانی جیرفت بیش از ۵۰ سال قدمت دارد و هفت شهرستان جنوب کرمان را در بخش تخصصی زنان و زایمان پوشش می‌دهد.

شهرستان جیرفت در فاصله ۲۳۰ کیلومتری جنوب کرمان واقع شده است.