برخورداری ۸۱ درصد جمعیت روستایی آذربایجان‌شرقی از آب شرب بهداشتی

تبریز - ایرنا - مدیرعامل آب و فاضلاب آذربایجان‌شرقی اعلام کرد: ۸۱ درصد از جمعیت روستایی استان معادل ۸۷۵ هزار و ۳۷۱ نفر از مجموع یک میلیون و ۱۰۱ هزار و ۸۹۳ نفر، به آب شرب بهداشتی و لوله‌کشی دسترسی دارند و مشترک ما محسوب می‌شوند.

علیرضا ایمانلو روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: همه تلاش ما برای فراهم کردن زمینه دسترسی تمام ساکنان ۲ هزار و ۷۳۳ روستای آذربایجان شرقی به آب شرب بهداشتی و لوله کشی شده است. 

وی با بیان اینکه ادغام شرکت‌های آبفای شهری با شرکت‌های آبفای روستایی آغاز شده است، اظهار داشت: تلاش می شود این ادغام تا پایان سال کامل شود، اما تعدیل نیرو در این فرآیند در استان مطرح نیست.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی تاکید کرد: بحث ادغام، سیاست وزرات نیرو است و در این زمینه هیچ گونه نگرانی وجود ندارد،  چون سیستم ما واحد است.

ایمانلو یادآوری کرد: شرکت آب و فاضلاب استان تا پایان نیمه نخست امسال خدمات خود را در زمینه تامین و توزیع آب شرب بهداشتی در قالب یک میلیون و ۳۳۳ هزار فقره انشعاب آب به جمعیتی بالغ بر ۳ میلیون و ۱۱۹ هزار نفر ( ۱۰۰ درصد) جمعیت شهری در ۶۲ شهر استان ارائه کرده است.

وی ضمن درخواست از مردم آذربایجان شرقی برای عدم اسراف آب شرب بهداشتی و صرفه‌جویی در مصرف این مایه حیات گفت: آب ارزشمندترین عطیه الهی و مهمترین عامل تداوم حیات موجودات زنده و رکن اصلی توسعه پایدار است.

ایمانلو اضافه کرد: فقدان یا کمبود این مایع حیات‌بخش موجب اختلال در زندگی شهروندان و روستاها و بروز نابسامانی‌های فراوان می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌شرقی با اشاره به نحوه استحصال و سختی‌های فرآروی تامین و توزیع آب برای شهروندان گفت: هم اینک آب مورد نیاز کلان‌شهر تبریز و تعدادی از شهرها و روستاهای واقع در مسیر به صورت فرا استانی و با صرف هزینه و انرژی زیاد تامین می‌شود از این رو لازم است مشترکان و همشهریان نهایت دقت و صرفه جویی را در استفاده صحیح از آب مدنظر داشته باشند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =