دوچرخه‌سوار معلول زنجانی نایب قهرمان آسیا شد

زنجان - ایرنا - رئیس هیات دوچرخه سواری استان زنجان گفت: ورزشکار ملی پوش این استان در رقابت‌های قهرمانی دوچرخه‌سواری پیست ۲۰۲۰ آسیایی و پارآسیایی به نشان نقره دست یافت.

فرهاد عصفوری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: مهدی محمدی در ماده چهار کیلومتر (تعقیبی) انفرادی این مسابقات دوم شد و در ماده یک کیلومتر انفرادی نیز که روز نخست برگزار شد در جایگاه چهارم قرار گرفت.

وی اظهار داشت: این دوچرخه‌سوار شایسته زنجانی در دومین روز این رقابت‌ها که از ۲۵ مهر ماه در شهر اینچئون کره جنوبی برگزار شد توانست در مصاف با حریفان، تیم ملی ایران را صاحب نشان کند.

عصفوری افزود: محمد رجبلو، دیگر ورزشکار زنجانی حاضر در این رقابت‌ها نیز در دومین روز این مسابقات عنوان پنجمی را در ماده ۴ کیلومتر (تعقیبی ) انفرادی کسب کرد و امروز نیز در ماده مدیسون، رقابت خواهد کرد.

وی با بیان اینکه این پیکارها، فردا / ۲۹ مهر ماه/ به پایان می رسد، خاطرنشان کرد: تیم‌ ملی دوچرخه‌سواری ایران در قالب ۱۰ رکابزن جوان و بزرگسال و در بخش مردان و زنان (هشت مرد و ۲ زن) در این رقابت‌ها شرکت کرده است و محمد پراش به‌عنوان سرمربی و محمود حضوری نیز به‌عنوان مکانیسین، در کنار تیم اعزامی هستند و این دوچرخه سواران را هدایت و همراهی می‌کنند.

رئیس هیات دوچرخه‌سواری استان زنجان گفت: این مسابقات به خاطر کسب امتیاز و محاسبه آن برای حضور در بازی‌های المپیک و پارا المپیک ۲۰۲۰ توکیو ژاپن، سه ماه زودتر از سال میلادی ۲۰۲۰ برگزار می شود.

عصفوری افزود: ایران با ۱۰ دوچرخه‌سوار جوان و بزرگسال در این پیکارها حاضر می شود که ۲ نفر از این ورزشکاران زن و هشت نفر مابقی نیز مرد هستند.

وی یادآور شد: مهدی محمدی به عنوان تنها نماینده معلولان این رشته ورزشی ایران برای حضور در این پیکارها انتخاب شد و این ورزشکار به خاطر شرکت در مسابقات برون مرزی در طی سالهای گذشته، از توانمندی و تجربه بالایی برای کسب برتری برخوردار بود و توانست شایستگی های بالای خود را به منصه ظهور بگذارد.

این دوچرخه‌سوار زنجانی در مسابقات آسیایی و پارآسیایی ۲۰۱۹ که از ۱۸ تا ۲۳ دی ماه در شهر جاکارتا اندونزی برگزار شد در ماده چهار کیلومتر تعقیبی انفرادی این رقابت‌ها، توانست عنوان نایب قهرمانی را ازآن خود کند اما در ماده یک کیلومتر با ۲ صدم ثانیه اختلاف از نفر سوم در جایگاه چهارم، جای گرفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =