صدور یک‌ونیم میلیون دلار محصولات لبنی از اراک

اراک - ایرنا - مدیرعامل شرکت صنایع لبنی اراک(صلا) گفت: یک و نیم میلیون دلار انواع محصولات لبنی امسال از این واحد تولیدی به خارج از کشور صادر شد.

«حامد امینی مصلح‌آبادی» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: بخش عمده‌ای از محصولات صادراتی شرکت صلا اراک خامه پاستوریزه است که به کشورهای افغانستان، عراق، پاکستان و جمهوری آذربایجان فرستاده شده است.

وی ادامه داد: مجموع محصولات لبنی صادر شده شرکت صنایع لبنی اراک در سال جاری بیش از ۶۰۰ تن است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد چشمگیری داشته است.

مدیرعامل شرکت صنایع لبنی اراک(صلا) بیان کرد: صادرات بیش از سه میلیون دلار محصولات لبنی امسال در این واحد تولیدی هدفگذاری شده که با توجه به موفقیت چشمگیر این شرکت در ۶ ماه نخست سال، پیش‌بینی می شود صادرات این واحد تولیدی در پایان سال از رقم پیش‌بینی شده فراتر رود.  

امینی مصلح‌آبادی اظهار داشت: تولید ۷۵۴ هزار کیلوگرم شیرپاستوریزه، ۲ میلیون کیلوگرم شیراستریل، ۷۵۰ تن خامه، ۶۰۵ تن ماست، یک‌هزار تن انواع پنیز، ۳۰۰ تن انواع دوغ، ۳۰ تن کشک و ۳۵۰ تن انواع آبمیوه بخشی از فعالیت‌های شرکت صنایع لبنی اراک(صلا) در ۶ ماه نخست سال جاری است.

شرکت صنایع لبنی اراک(صلا) سال ۵۵ با نام شرکت کشت و صنعت اراک آغاز به کار کرد.

شیر پاستوریزه بطری نخستین محصولت تولیدی این شرکت بود و اولین دستگاه بسته بندی شیر سه گوش استریل توسط شرکت تتراپک در این شرکت مستقر شد.

در سال ۸۱ این شرکت با نام تجاری «صلا» محصولاتش را به بازار عرضه کرد.

بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ واحد صنعتی در نقاط مختلف استان مرکزی فعالیت می کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =