فعال سیاسی آمریکا: نتانیاهو همچون ترامپ غرق در فساد است
آریل گلد نفر وسط نشسته در سفر به ایران

نیویورک - ایرنا - عضو گروه صلح "کدپینک" آمریکا، بن بست سیاسی در رژیم صهیونیستی را ادامه‌ دار دانست و گفت، «بنیامین نتانیاهو» همچون «دونالد ترامپ» غرق در فساد است و خود را در گوشه‌ای گرفتار می‌بیند.

"آریل گلد" روز یکشنبه در گفت‌ وگوی اختصاصی با ایرنا افزود: نژادپرستی شیرازه سیاست رژیم صهیونیستی را تشکیل می‌دهد و بن‌بست سیاسی تشکیل کابینه، نتیجه رویکرد نژادپرستانه همه گروه‌ها و احزاب اسراییل است.
وی تصریح کرد: اسراییل بر سر دو راهی سرنوشت سازی میان دولت آپارتاید سکولار یا یک دولت آپارتاید مذهبی قرار گرفته است.
گلد با اشاره به احتمال برگزاری یک انتخابات پارلمانی دیگر در رژیم صهیونیستی گفت: تردیدی جدی درباره توان نتانیاهو و هم "بنی گانتس" برای تشکیل کابینه وجود دارد. برای همین، اسراییل به سمت برگزاری سومین انتخابات حرکت می کند.
وی با اشاره به عجیب بودن برگزاری سه انتخابات پیاپی "کنست" پارلمان رژیم اشغالگر در طول یک سال اظهار کرد: آن چیزی که باید به آن نگاه کرد، وجود نژادپرستی عمیق در اسراییل است. شهروندان فلسطینی و رای دهندگان فلسطینی در داخل اسراییل تاثیر بزرگی بر این انتخابات اخیر داشتند.

این فعال سیاسی آمریکا ادامه داد: اما به دلیل اینکه همه احزاب اسراییل نژادپرست هستند و از اشغالگری و سیاست آپارتاید پشتیبانی می کنند، نمی خواهند که وارد فهرست مشترک با فلسطینی‌های داخل اسراییل بشوند.
گلد اضافه کرد: این یکی از عوامل مهم جلوگیری از تشکیل دولت بوده است. عامل دیگر، این است که اسراییل در یک دو راهی مهم قرار دارد. اینکه یک دولت سکولار آپارتاید باشد یا یک دولت آپارتاید مذهبی. واقعیت موضوع اینجاست که سیاست اسراییل به هر سو که میل کند، آپارتایدی خواهد بود و در واقع روز به روز هم این ویژگی پررنگ‌تر خواهد شد.
وی تاکید کرد: تنش میان گروه های سکولار و جریان های مذهبی، سطح دیگری از تنش را در اسراییل به وجود آورده است. همه اینها نشان می دهد که شعار دموکراسی اسراییل، چقدر تو خالی است.

نتانیاهو و ترامپ غرق در فساد
عضو گروه صلح کدپینک درباره نقش بنیامین نتانیاهو و قدرت گرفتن افراط گرایان یهودی در درون رژیم اشغالگر گفت: نتانیاهو یک تندرو و افراط گراست. او همچون ترامپ در فساد غرق است و برای همین خود را در گوشه‌ای گرفتار می بیند.
گلد تصریح کرد: این نگرانی وجود دارد که او برای فرار از این وضعیت به سمت سیاست‌های افراطی تازه‌ای برود. نگران افزایش خشونت‌ها علیه فلسطینی‌ها هستم. همچنین نگران کارهای تحریک آمیز وی علیه ایران یا سوریه هستم.

نسل کش غزه و کرانه باختری

وی افزود: نتانیاهو همواره به افکار عمومی در اسراییل این باور را داده که او برای اسراییلی‌ها امنیت آورده است. 
این فعال صلح طلب با اشاره به تازه ترین مواضع نخست وزیر رژیم صهیونیستی درباره جانبداری تل آویو از گروه‌های کرد در سوریه هم گفت: کسی که دست به نسل کشی فلسطینی‌ها زده است، اکنون ادعا می‌کند نگران نسل کشی کردهاست. او کسی است که نخست وزیری خود را با حمله به غزه آغاز کرد و با نسل کشی در کرانه باختری ادامه داد.
گلد با اشاره به موقعیت متزلزل نتانیاهو خاطرنشان کرد: دوره نخست وزیری طولانی، تحقیقات درباره فساد وی و همچنین شکاف در داخل اسراییل میان سکولارها و مذهبی ها به اعتبار وی در دو سال گذشته آسیب زده است. اکنون موضوع محاکمه و زندانی کردن وی به این بستگی دارد که آیا می‌تواند کابینه تشکیل بدهد یا نه.
وی افزود: باید دید آیا "بنی گانتس" یا نتانیاهو می توانند تشکیل کابینه بدهند یا نه. اگر نتوانند، اسراییل به سوی برگزاری انتخابات سوم یا حتی چهارم خواهد رفت.

آریل گلد عضو فعال و ضد صهیونیست گروه صلح کدپینک است که اکنون برای دیدار از جامعه ایرانی به همراه تعدادی دیگر از این گروه، در ایران به سر می برد.

۱۰۷۱

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha