۲۷ مهر ۱۳۹۸،‏ ۲۳:۵۴
کد خبرنگار: 2456
کد خبر: 83523086
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

ادامه حرکت های اعتراضی در بیروت با وجود تاریکی هوا

بیروت- ایرنا- ناآرامی ها در لبنان وارد سومین روز خود شده و هم اینک در برخی از مناطق بیروت و حومه آن با وجود تاریکی هوا، معترضان با برپایی چادر به تحصن خود ادامه می دهند.

به گزارش روزنامه الجمهوریه لبنان، تظاهرات اعتراض آمیز  در برخی مناطق بیروت فروکش کرده است اما همچنان در خیابان های اصلی پایتخت ادامه دارد و رفت و آمد خودروهای نظامی در برخی خیابان ها مشاهده می شود.
تعداد زیادی موتور سوار با گشت زنی در میدان الشهداء در بیروت شعارهای اعتراض آمیز سر داده اند. برخی مناطق دیگر بیروت نیز در فواصل زمانی مختلف صحنه حضور موتور سوارانی است که با بوق های ممتد و سر دادن شعار، اعتراض خود را به وضعیت موجود اعلام می کنند.

علاوه بر این تجمع گسترده در میدان "ریاض الصلح" در نزدیکی مقر نخست وزیری همچنان ادامه دارد.

در خیابان های فرعی بیروت تقریبا تظاهرات به شکلی که شامگاه پنجشنبه و روز گذشته جریان داشت، دیده نمی شود.

نیروهای امنیتی در تلاش برای باز کردن بسیاری از خیابان هایی هستند که از شامگاه پنجشنبه مسدود است با این حال هنوز بسیاری از راههای پایتخت با تجمع معترضان و به آتش کشیدن لاستیک و قرار دادن سطل های زباله در محل رفت و آمد خودروها مسدود است.

درخواست اعلام وضعیت فوق العاده اقتصادی

در این میان کاردینال مار بشاره پطرس الراعی رهبر مسیحیان مارونی لبنان، دولت را به اعلام وضعیت فوق العاده اقتصادی در کشور فراخواند.

وی همچنین از دولت خواست با برگزاری جلسات روزانه به دنبال راه حل مشکلات موجود و نجات مردم از وضعیت معیشتی کنونی باشد و مانع فروپاشی کشور شود.

رهبر مسیحیان مارونی لبنان با نیمه کاره گذاشتن سفر خود به آفریقای غربی و مرکزی، امشب هنگام ترک نیجریه گفت: برای لبنان دعا می کنیم تا وجدان مسئولان و سیاستمداران بیدار شده و به فکر راه حل موثر و سریعی برای بحران اقتصادی و سیاسی باشند؛ اکنون مردم لبنان برای اولین بار پس از سال 1914، در معرض تهدید گرسنگی قرار گرفته اند.

کاردینال بشاره الراعی ادامه داد، گرسنگی امروز، پیر و جوان را به خیابان ها کشانده است زیرا همه قشرهای مردم لبنان زندگی شرافتمندانه  را خواستارند.

وی  مردم را به تظاهرات مسالمت آمیز و خودداری از تجاوز به اموال عمومی و خصوصی  فراخوانده و از آنان خواست از سردادن شعارهای توهین آمیز اجتناب کنند.

کاردینال بشاره الراعی از اینکه اوضاع بحرانی کشورش موجب شد سفر خود را نیمه کاره رها کند، ابراز تاسف کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =