۲۷ مهر ۱۳۹۸،‏ ۲۳:۰۳
کد خبرنگار: 1235
کد خبر: 83523082
۰ نفر

برچسب‌ها

مراسم اربعین حسینی در جمهوری آذربایجان برگزار شد

  باکو – ایرنا – مراسم اربعین حسینی شنبه  شب با حضور  پرشور شیعیان در شهر باکو پایتخت جمهوری آذربایجان و دیگر شهرهای این کشور برگزار شد .

 هزاران تن از ساکنان متدین شهر باکو با حضور در مراسم اربعین در مسجد "مشهدی داداش" باکو و با نمایش عشق و ارادت خود به سرور سالار شهیدان، امام حسین (ع) و یاران وفادارش ، به عزاداری پرداختند .

  "شاهین حسنلی" امام جماعت این  مسجد طی سخنانی در این مراسم به تشریح فلسفه قیام کربلا و اهمیت آن در حفظ دین اسلام و ارزش های الهی بحث کرد .

شرکت ‌کنندگان با نوحه‌خوانی، سینه‌زنی و ریختن اشک برای اباعبدالله الحسین (ع) ارادت و عشق خود به آن حضرت و یاران وفادارش ابراز کردند .

مراسم عزاداری اربعین حسینی در دیگر مساجد و اماکن دینی باکو از جمله "تازه پیر" ، "بیبی هیبت" ، " فاطمه زهرا " و اژدربیک "  با حضور پرشور عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت برگزار شد.

همچنین گزارش های رسیده حاکی از برگزاری مراسم عزاداری اربعین حسینی در شهرهای دیگر جمهوری آذربایجان از جمله سومقایت ، گنجه ، لنگران ، ماسالی و نخجوان است .

در سال جاری  نیز مانند سال های گذشته ده ها هزار از شهروندان جمهوری آذربایجان و عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت برای نمایش ارادت خود به امام حسین ( ع ) از طریق خاک جمهوری اسلامی ایران راهی کربلای معلی شدند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =