رئیس اورژانس کشور: شیوع بیماری های واگیردار در بین زائران اربعین را مراقبت کردیم

ایلام - ایرنا - رئیس اورژانس کشور گفت: با تلاش نیروهای اورژانس و مراکز خدمات بهداشت و درمان از شیوع بیماری های واگیردار در بین زائران اربعین حسینی مراقبت شده و با مشکلی در این زمینه روبرو نیستیم.

دکتر پیرحسین کولیوند شامگاه شنبه در حاشیه بازدید از یگان های امدادرسان اورژانس در پایانه مرزی مهران در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در سفر به مرزهای چهارگانه و مسیرهای تردد زائران اربعین در کشور عراق نحوه خدمات رسانی اورژانس را بررسی کردیم.
وی ادامه داد: نیروی های اورژانس و شبکه های بهداشت و درمان با همکاری وزارت بهداشت عراق در حال فعالیت و خدمات رسانی به زائران هستند.
رئیس اورژانس کشور گفت: پایگاه های اورژانس تاکنون ۴۹۹ مصدوم و بیمار را از مناطق مختلف کشور عراق به کشورمان اعزام کرده اند.
کولیوند اضافه کرد: تعداد قابل توجهی از بیماران و مصدومان از طریق اورژانس به بیمارستان های تهران، شیراز، اصفهان، قم و البرز اعزام شدند و اعزام آنها به گونه ای بوده تا به محل سکونت خود نزدیک باشند و بستگان انان به زحمت نیفتند.
وی ادامه داد: همچنین بیمارانی که در بخش ویژه بودند را به شیراز و تهران منتقل کردیم.
رئیس اورژانس کشور گفت: در زمینه دارو و تجهیزات مورد نیاز پزشکی هیچ مشکلی وجود ندارد و کمبودی نداریم.
کولیوند یادآور شد: نظارت لازم نیز بر اماکن اقامتی و پذیرایی از حمله موکب ها صورت می گیرد تا مشکلی از بابت سلامت و بهداشت محیط نداشته باشند.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =