۱۲۰۰ داوطلب شهرداری تهران در نجف و کربلا خدمات‌رسانی می‌کنند

تهران- ایرنا- مشاور شهردار تهران از حضور و فعالیت یکهزار و ۲۰۰ نیروی داوطلب شهرداری تهران برای پاکسازی مسیر ٩٠ کیلومتری راهپیمایی اربعین حسینی از نجف تا کربلا خبر داد.

سعید صادقی روز شنبهدر گفت و گو با خبرنگار اعزامی ایرنا به کربلا اظهار داشت: پاکسازی و نظافت مسیر ٩٠ کیلومتری راهپیمایی اربعین حسینی پویشی است که اگر به صورت داوطلبانه و مردمی و با تاکید بر امر به معروف صورت گیرد و استمرار پیدا کند، در آینده بسیار نزدیک به یک فرهنگ در این راهپیمایی عظیم و میلیونی بدل می‌شود.

مشاور شهردار تهران توضیح داد: در طول مسیر راهپیمایی و به فاصله هر ۱۵ تا ۲۰ عمود، بنرهایی با عنوان خادم المنتظَر نصب شده و زائران کربلا، در مسیر راهپیمایی، ۷۲ بنر را با این عنوان مشاهده کرده اند. این بنرها در واقع معرفی پویشی است از جمعیتی داوطلب که نظافت مسیر راهپیمایی را را انجام می‌دهند.

وی اضافه کرد: در سال‌های قبل مجموعه‌های مختلفی مانند پویش «جای پای یار» شامل داوطلبانی از استان یزد و استان‌های شرق کشور یا مجموعه قرارگاه امام رضا(ع) داوطلبانه این وظیفه مهم را به صورت خودجوش برعهده داشتند.

صادقی با اشاره به اهمیت فعالیت این گروه‌های مردمی گفت: استمرار چنین فعالیتی می‌تواند به بخشی از فرهنگ مستحکم راهپیمایی و گردهمایی بزرگ عاشقان اباعبدالله الحسین تبدیل شود و کوچک‌ترین نتیجه آن این است که مسیر زیارت آن حضرت همیشه پاکیزه خواهد بود.

مشاور شهردار تهران اضافه کرد: امسال یکهزارو ۲۰۰ نفر از نیروهای شهرداری تهران که بسیجی هستند، به صورت داوطلبانه و با مرخصی به این پویش پیوستند و از ۱۳ مهرماه در منطقه مستقر شده‌اند.

صادقی افزود: این حرکت مردمی امسال به طور تقریبی، بالغ بر ۱۰هزار نفر همراه دارد که در دو شیفت ۵ هزار نفره از نجف تا کربلا به جمع آوری زباله و آموزش به زائران و... مشغول هستند. شیفت اول از ۱۶ تا ۲۱ مهرماه و شیفت دوم از ۲۱ تا ۲۷مهرماه خواهد بود.

وی ادامه داد: برای این پویش البته امکاناتی از جمله ۶۰ هزار تن کیسه زباله با ابعاد ۹۰ در ۱۲۰ و...فراهم شده و تلاش ما مبتنی بر تقویت روحیه خدمت داوطلبانه و همراهی با مردم در حفظ پاکیزگی و نظافت مسیر راهپیمایی است.

مشاور شهردار تهران با بیان این مطلب که امسال میزان زائران به نسبت سال‌های قبل بسیار بیشتر بود، گفت: افزایش تعداد زائران تقویت این حرکت مردمی را ضروری‌تر می‌کند، ضمن اینکه همان طور که اشاره شد، موضوع امر به معروف در حوزه زباله و یادآوری به موکب‌داران نیز از برنامه‌هایی بوده که امسال به جد به آن توجه شد.

صادقی تاکید کرد: امیدوارم در سال های آینده شرایطی فراهم شود تا در طول این مسیر، شرایطی پیش آید که دیگر شاهد ریختن زباله نباشیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =