اربعین، نشانه عظمت اسلام و پدیده‎ای بی‎نظیر در جهان است

مشهد- ایرنا- مدیر گروه فقه و اصول بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی گفت: حرکت زیبا و حماسی اربعین، نشانه عظمت اسلام و پدیده‎ای بی‎نظیر در جهان است.

حجت الاسلام مهدی شریعتی تبار در همایش پیاده‌روی جاماندگان اربعین با عنوان "حرم تا حرم" در کاشمر افزود: هرچند ۱۳۸۰ سال از اولین اربعین حسینی می‎گذرد اما این حماسه و حضور ده ها میلیونی در مسیر زیارت امام حسین(ع) و در داخل ایران و سراسر جهان به سمت جهانی شدن می رود.

 وی ادامه داد: اربعین زمینه ساز ظهور امام عصر(عج) می‎شود و پرچم یارالثارات الحسین در جای جای کره زمین برای نجات بشریت برافراشته خواهد شد.

مدیر گروه فقه و اصول بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی گفت: امروز خواهران زینبی و برادران حسینی همانند زینب کبری (س) و امام سجاد(ع) که به کربلا رفتند و بر پیمودن و ادامه راه سید الشهدا، تجدید عهد و میثاق کردند در این حرکت پیاده روی با همان عشق و ارادت مسیر را طی می کنند و عهد و پیمان می بندند

همزمان با اربعین سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) مردم عزادار کاشمر با پای پیاده مسیر پنج کیلومتری حرم امامزاده سیدحمزه (ع) تا حرم امامزاده سیدمرتضی (ع) را پیمودند. 

کاشمر در ۲۲۸ کیلومتری جنوب غربی مشهد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =