۲۷ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۲۵
کد خبرنگار: 1811
کد خبر: 83522866
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

پیاده روی ۸۰ هزار نفری مردم سیرجان در روز اربعین حسینی

کرمان - ایرنا - ۸۰ هزار نفر از مردم سیرجان امروز (شنبه) همزمان با دیگر نقاط کشورمان در مراسم پیاده روی جاماندگان اربعین به یاد سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) شرکت کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، زنان و مردان شرکت کننده در این مراسم معنوی که اغلب جوانان و نوجوانان بودند به یاد شهدای واقعه تاریخی و عظیم کربلا  ۱۲ کیلومتر را پیاده روی کردند.

اقشار مختلف شرکت کننده در این آیین باشکوه  که اغلب با پای برهنه در طول مسیر پیاده روی  میکردند،  اظهار داشتند : می خواهیم همراه حضرت زینیب و کودکان کربلا با پای برهنه در پیاده روی باشیم تا به دنیا ثابت کنیم هرگز مصائب کربلا را فراموش نمی کنیم و راهشان ادامه دارد.

 فرمانده انتظامی استان کرمان هم در حاشیه این مراسم گفت : خیل عظیم عاشقان امام حسین (ع) که امروز در پیاده روی جاماندگان اربعین حضوری گسترده دارند نشان از عشق و علاقه انان به اهلبیت (ع) دارد.

سردار عبدالرضا ناظری  اربعین را زنده نگهداشتن یاد و خاطره کاروان دلسوخته کربلا عنوان کرد و گفت : این مراسم بیانگر ادامه راه حسین بن علی است و انقلاب کربلا هرگز فراموش نخواهد شد.

فرمانده انتظامی استان کرمان افزود : با برنامه ریزی های لازم بیش از چهار هزار نفر از همکاران انتظامی اعم از راهنمایی و رانندگی و نیروهای انتظامی امنیت این مراسم را در سراسر استان تامین کردند.

 در مراسم امروز اربعین حسینی سیرجان بیش از ۵۰ موکب مردمی و همچنین موکب های برخی شرکت های صنعتی و معدنی از شرکت کنندگان در مراسم اربعین در طی مسیر پذیرایی می کردند و مردم در خیلی از موکب ها اطعام هم می شدند.

مردم سیرجان نیز امروز همزمان با دیگر نقاط استان کرمان در مراسم عزاداری اربعین شهادت حضرت امام حسین حضوری گسترده داشتند و هیات های سینه زن و زنجیر زن با حضور در محل عزاداری مرقد مطهر امامزاده علی این شهر به عزاداری با شکوه و بی نظیر پرداختند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =