۲۷ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۲۵
کد خبرنگار: 756
کد خبر: 83522858
۰ نفر

برچسب‌ها

وزیر نیرو درگذشت دکتر احمدیان را تسلیت گفت

تهران- ایرنا - در پی درگذشت دکتر محمد احمدیان، معاون اسبق وزارت نیرو، از مدیران باسابقه صنعت نفت و معاون فعلی سازمان انرژی اتمی، وزیر نیرو در پیامی این ضایعه بزرگ را به خانواده و همکاران آن مرحوم تسلیت گفت.

به گزارش وزارت نیرو رضا اردکانیان در پیام خود، عروج ناباورانه دکتر احمدیان، معاون پیشین برق و انرژی وزارت نیرو ، معاون سازمان انرژی اتمی و مدیرعامل شرکت تولید و توسعه انرژی اتمی ایران را به خانواده‌ داغ دیده و همکارانش در وزارت نیرو و سازمان انرژی اتمی ایران تسلیت گفته است.

اردکانیان یادآور شده است: سابقه همکاری دکتر احمدیان با وزارت نیرو و اینجانب، به سال‌های اول پیروزی انقلاب اسلامی و وزارت شهید دکتر عباسپور باز می گردد.

وزیر نیرو ادمه می دهد مرحوم احمدیان از آن هنگام در جایگاه‌های حساسی از جمله معاونت امور نیروی انسانی وزارت نیرو ، معاونت برنامه‌ریزی و نظارت وزارت نیرو،ریاست هیات مدیره و مدیریت عامل توانیر و معاونت امور برق و انرژی وزارت نیرو، منشاء خدمات ارزشمندی بوده و فقدان وی، ضایعه‌ای بزرگ برای همکارانش در وزارت نیرو، صنعت برق و انرژی و جامعه علمی کشور خواهد بود.

اردکانیان در ادامه از خداوند منان خواسته است تا در اربعین سرور و سالار شهیدان، روح آن بزرگوار را با حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) محشور گرداند و برای بازماندگان نیز شکیبایی و سلامت درخواست کرده است.

دکتر احمدیان معاون سازمان انرژی اتمی ایران و مدیر عامل شرکت تولید و توسعه انرژی اتمی شامگاه جمعه (۲۶ مهر) درگذشت. علی اکبر صالحی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی در پیامی درگذشت احمدیان را دیشب تسلیت گفت.

 صالحی در این پیام، از یار درگذشته خود به عنوان «یکی از شخصیت‌های مبرّز و مدیران عالی‌رتبه صنعت هسته‌ای کشور» نام برد که «طی سالیان متمادی، پیشبرد اهداف بلند سازمان انرژی اتمی بویژه در حوزه نیروگاهی را وجهه همت خویش قرار داد.»

برخی منابع، درگذشت احمدیان را عارضه قلبی بعد از ناموفق بودن روند درمان‌ عمل جراحی قلب باز و محل درگذشت او را بیمارستان قلب جماران عنوان کرده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =