توسعه همه جانبه سمیرم با نگاه ویژه به برندسازی امکانپذیر است

اصفهان- ایرنا- معاون عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: رونق و توسعه همه جانبه شهرستان سمیرم در بخش‌های اقتصادی، فرهنگی و عمرانی با توجه به برندسازی محقق می‌شود.

مهدی جمالی نژاد روز شنبه در جلسه‌ای با شهرداران، بخشداران و اعضای شوراهای اسلامی بخش‌ها و شهرهای چهار گانه سمیرم در فرمانداری این شهرستان، اظهارداشت: این شهرستان علاوه بر توانایی‌ها و طبیعت بی‌نظیر خدادادی از وجود قومیت‌ها و جوامع مختلف روستایی، شهری و عشایری در تعامل و کنار همدیگر نیز بهره مند است.

به گفته وی وجود 150 روستا و آبادی و عشایری که خودشان زیرشاخه‌ها و توانمندی‌های متعددی از هنرها و صنایع دستی، محلی و تولیدات دامی طبیعی و سالم دارند نشان می‌دهد جای کار در این منطقه بسیار زیاد است.

معاون عمرانی وزیر کشور افزود: با قاطعیت تمام می‌توان گفت هیچ شهرستانی مانند سمیرم با این همه ظرفیت طبیعی، تاریخی و آب و هوایی که با هیچ منطقه دیگری قابل مقایسه نیست وجود ندارد.

جمالی نژاد تصریح کرد: برندفروشی حتی با موضوع فروش هوای پاک و اکسیژنی که در سمیرم بی‌نظیر است یک نمونه است که می توان روی آن دست گذاشت و برای آن برنامه‌ریزی کرد.

وی خاطرنشان کرد: فعالیت‌هایی مانند تبلیغات، بازاریابی، فروش و روابط عمومی نمونه‌ای از برندینگ است که می‌تواند ارزش و جایگاه تجاری یک محصول را در بین مشتریان و اقشار مختلف اجتماعی، افزایش دهد.

معاون وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور به این موضوع که چرا سرمایه‌گذار در سمیرم موفق به انجام کار نمی‌شود اما همان سرمایه گذار در منطقه‌ای دیگر موفق عمل می‌کند ادامه داد: این دست مسائل باید بررسی و مشکلاتی که سر راه کارآفرینان است مرتفع شوند.

جمالی نژاد با بیان اینکه همه زیرساخت‌های اولیه در سمیرم فراهم است تاکید کرد: در همین بخش بوم‌گردی و خانه‌های گردشگرپذیر که از یک دهه اخیر مطرح بود کارهایی در این شهرستان شده که ناکافی است و باید دنبال شوند.

وی با اشاره به تخصیص بیشترین اعتبارها به سمیرم گفت: روند کند توسعه نشان می‌دهد همه چیز به پول  و اعتبار وابسته نیست.

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور  تصریح کرد: مدیریت در منطقه باید سکانداری کند و بخش خصوصی و غیردولتی را به سمت انجام کارهای بزرگ و کوچک گسیل داده و هدایت کند.

جمالی نژاد تاکید کرد: تولید ثروت در هر منطقه به تلاش مدیران و مردم همان محل بستگی دارد و از همین رو این ظرفیت در سمیرمی که مواهب طبیعی و گردشگری آماده است، سکانداری و مدیریت مدبرانه و با برنامه راهگشای همه مشکلات است.

معاون عمرانی وزیر کشور یادآور شد: اگر خواستار توسعه پایدار هستیم باید در حوزه توزیع اعتبارات توجه ویژه‌ای به شهرهای محروم و کمتر برخوردار داشته باشیم چرا که اگر به شهرهای کوچک و کمتر برخوردار توجه کنیم، توسعه کشور و استان ها متوازن خواهند شد.

سمیرم با افزون بر ۱۰۰ هزار جمعیت عشایری و ثابت 6 شهر و چهار بخش مرکزی، پادنا، وردشت و پادنای بزرگ در ۱۶۰ کیلومتری جنوب اصفهان واقع شده است. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =