۲۷ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۲۲
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 83522779
۰ نفر

برچسب‌ها

قطار گردشگری عقاب‌ طلایی به یزد رسید

یزد - ایرنا - سی‌امین قطار گردشگری بین‌المللی عقاب‌ طلایی روز شنبه با ۳۹ گردشگر از چهار ملیت آمریکا، انگلستان، آلمان و استرالیا به منظور توسعه گردشگری ریلی به ویژه گردشگری ریلی بین‌المللی وارد راه‌آهن یزد شد.

این قطار گردشگری با عنوان راه ابریشم ، جنوب به شمال، روز سه‌شنبه  ۲۳ مهرماه‌جاری سوار بر قطار از تهران به مقصد استان فارس به عنوان اولین مقصد گردشگری خود حرکت کرد و امروز  وارد چهارمین مقصد خود استان یزد گردید.

سرپرست معاونت گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی یزد گفت: گردشگران پس از بازدید از اماکن تاریخی، فرهنگی و گردشگری، ایستگاه راه آهن یزد را به مقصد مشهد ترک می‌کنند.

هما خورشیدی در حاشیه ورود گردشگران به یزد در گفت و گو با ایرنا افزود: این گروه در  ۲۹ مهرماه به سفر خود در ایران پایان می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: گردشگران تاکنون از اماکن تاریخی، فرهنگی و گردشگری استان‌های فارس، اصفهان و کرمان بازدید کرده‌اند.

استان یزد ۲۲۷۰ هکتار بافت تاریخی دارد و شهر یزد به عنوان نخستین شهر خشت خام و دومین شهر تاریخی جهان دارای بافت تاریخی به مساحت عرصه ۷۴۳ هکتار و مساحت حریم پنج هزار هکتار در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

یزد گنجینه ای از هنر، فرهنگ و تمدنی ایرانی را در خود دارد که از آن جمله می توان به بناهای مذهبی، بقعه، مساجد، حسینیه ها، زیارتگاه های زرتشتیان، خانه های تاریخی، آب انبارها، باغ های تاریخی، بادگیرها و بازارچه ها اشاره کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =