تکمیل زیرساخت‌ها ضروری‌ترین نیاز مرز بین‌المللی مهران است

ایلام - ایرنا - استاندار ایلام با بیان اینکه مرز مهران در طول سال محل تردد حجم زیاد زائران و تجار است، گفت: تکمیل و ایجاد زیرساخت‌های اربعین در منطقه مرزی به صورت دائمی ضروری ترین نیاز است.

قاسم سلیمانی دشتکی روز شنبه در نشست ستاد اربعین استان ایلام در مرز مهران که با حضور سردار حسین اشتری برگزار شد، اظهار داشت: باید امکاناتی نظیر دستگاه آب سردکن، واحد یخ ساز، بسته بندی آب، زائرسرا و سوله هایی به صورت دائمی مجهز به سرویس بهداشتی، حمام و آشپزخانه در مرز مهران ایجاد شود.

وی با بیان اینکه بخشی از تصادفات ناشی از خستگی و بی خوابی رانندگان است،  افزود: همچنین یکی از نیازهای مبرم مرز مهران وجود یک ساختمان برای محل استراحت رانندگان خودروهای باری، ترابری و سوخت رسان است تا زمانی که در مرز استقرار دارند قبل از حرکت در این مکان به استراحت بپردازند.

سلیمانی دشتکی در مورد زیرساخت ها نیز یادآور شد: هر چند کنار گذرهای غربی و شرقی مهران راه افتاده اما با توجه به حجم زیاد خودروها و جلوگیری از بروز حوادث جاده ای باید حد فاصل پارکینگ اربعین تا کنارگذر شرقی نیاز به پل هوایی و تقاطع غیر هم سطح احداث شود.

وی اضافه کرد: همچنین از محل پارکینگ اربعین تا شهر مهران و پایانه برکت نیاز به فضای سبز و درختکاری دارد و موضوع مهم بعدی اینکه پارکینگ ها و پایانه های مهران از جمله اربعین و برکت در حد جمعیت و زائران تردد کننده نیست که باید برای سال های آینده توسعه یابد.

سلیمانی دشتکی گفت: با توجه به اینکه اربعین در سال های آتی در فصل گرم تابستان برگزار می شود وجود سایبان، سرویس های بهداشتی و درخت کاری در مسیر راهپیمایی زائران در منطقه مهران اجتناب ناپذیر است.

استاندار ایلام افزود: هر چند بیشتر مسیر ایلام - مهران به صورن دو بانده تکمیل شده اما در برخی مقاطع مثل حد فاصل پل کنجانچم که یک نقطه کور محسوب می شود باید برای سال آینده بهسازی و تعریض شود.

وی تاکید کرد: توسعه زیرساخت های اربعین در مهران نیاز مبرم به حضور خیرین و نهادهایی چون بنیاد مستضعفان و بنیاد برکت دارد تا به کمک دستگاه های دولتی بیایند تا برای سال آینده کمترین مشکل در زمینه زیرساخت داشته باشیم.

بنابر اعلام رئیس ستاد مرکزی اربعین بیش از ۶۰ درصد از مجموع زائران اربعین امسال از مرز بین‌المللی مهران تردد داشته‌اند.

شهرستان مرزی مهران در ۸۵ کیلومتری جنوب غربی ایلام با داشتن مرز بین‌المللی از معابر اصلی و مهم تردد خودروهای شخصی، کامیون های حامل کالاهای صادراتی و خودروهای حامل زائران عتبات عالیات است.

پیش‌بینی می‌شود در ایام اربعین امسال ۷۰ درصد از مجموع زائران مرز مهران را برای بازگشت به میهن انتخاب کنند، هم اکنون موج بازگشت زائران از مرز مهران شدت گرفته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha