زائران جانباز خدمات درمانی در مرز مهران دریافت می‌کنند

ایلام - ایرنا - مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام گفت: زائران جانبازی که ایام اربعین حسینی در پایانه مرزی مهران تردد دارند از طریق ستاد این اداره کل مستقر در مرز خدمات درمانی لازم را دریافت کرده‌اند.

اسدالله تولیده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این اداره کل در مجموع ۱۰ موکب با عنوان هیات های پیروان شهدا برای خدمات دهی به زائران ایثارگر در تمام شهرستانها راه اندازی که از این شمار چهار موکب در مهران، دهلران، چرداول و ایلام به صورت شبانه روزی فعالیت دارند.

وی ادامه داد: در موکب پیروان شهدای مهران این نهاد علاوه بر پخت و توزیع غذای گرم و میان وعده بین زائران با فراهم کردن امکانات درمانی نظیر آمبولانس، تخت، ویلچر، وسایل توانبخشی، اعزام به مراکز درمانی در حال خدمت رسانی به زائران ایثارگر است.

تولیده اضافه کرد: این نهاد همچنین در زمینه ارایه خدمات اسکان به زائران ایثارگر با آماده سازی نمازخانه های ادارات بنیاد شهید و مهمانسرا ها فعالیت دارد و تاکنون زمینه اسکان  ۱۰ هزار نفر از جامعه ایثارگران سراسر کشور و همراهان آنها را در مرز مهران فراهم کرده است.

شهرستان مرزی مهران در ۸۵ کیلومتری جنوب غربی ایلام با داشتن مرز بین‌المللی از معابر اصلی و مهم تردد خودروهای شخصی، کامیون های حامل کالاهای صادراتی و خودروهای حامل زائران عتبات عالیات است.

پیش‌بینی می‌شود در ایام اربعین امسال ۷۰ درصد از مجموع زائران مرز مهران را برای بازگشت به میهن انتخاب کنند، هم اکنون موج بازگشت زائران از مرز مهران شدت گرفته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =