نتیجه یک افکارسنجی خروج از سوریه را موجب کاهش اعتبار آمریکا ارزیابی کرد

تهران – ایرنا – نتایج نظرسنجی مشترک روزنامه آمریکایی "یو اس ای تودی" و موسسه افکارسنجی فرانسوی "ایپسوس" نشان می دهد بیشتر آمریکایی ها معتقدند که تصمیم ترامپ در خارج کردن نیروهای آمریکایی از سوریه به اعتبار این کشور نزد متحدانش لطمه زده است.

نتایج این نظرسنجی دیروز (۲۶ مهر) منتشر شد و بر اساس آن ۵۴ درصد پاسخ دهندگان معتقدند که تصمیم ترامپ، قابل اعتماد بودن آمریکا نزد متحدانش را آسیب زده است.

۶۱ درصد داوطلبان شرکت در این نظرسنجی نیز اعلام کردند که آمریکا متعهد بود تا از کردها محافظت کند.

گرچه ۷۲ درصد دموکرات ها و نیمی از مستقلین بر این باور هستند که تصمیم ترامپ به قابل اعتماد بودن آمریکا آسیب زده ولی اقلیتی ۴۴ درصدی از جمهوریخواهان چنین عقیده ای دارند.

نظرسنجی مزبور از میان یک هزار و ۶ آمریکایی و در تاریخ های ۲۴ و ۲۵ مهر انجام شد. حاشیه خطای این نظرسنجی ۳.۵ درصد اعلام شد.

تصمیم رئیس جمهوری آمریکا برای خروج نیروهای این کشور از سوریه با واکنش منفی دموکرات ها و برخی از جمهوریخواهان مواجه شده است.

"میچ مک‌ کانل" رهبر اکثریت جمهوریخواه سنا روز جمعه با انتشار یادداشتی در روزنامه واشنگتن پست از سیاست‌های دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در قبال سوریه انتقاد کرد.

این سناتور ایالت کنتاکی در مورد تصمیم ترامپ برای خروج نظامیان آمریکایی از شمال شرق سوریه، نوشت: خروج نیروهای آمریکایی از سوریه یک اشتباه راهبردی بزرگ است.

وی افزود: این اقدام، امنیت مردم و کشور ما را کاهش داده، دشمنان‌مان را جسورتر و اتحادهای مهم را تضعیف می‌کند.

یادداشت مک‌کانل در حالی منتشر شده که مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه در سفری به آنکارا اعلام کرد؛ ترکیه با آتش‌بس پنج روزه در شمال سوریه موافقت کرده است.

ترکیه چهارشنبه ۱۷ مهرماه در عملیاتی با نام چشمه صلح به بخش‌های کردنشین شمال شرق سوریه حمله کرد.

آنکارا هدف از این اقدام را مقابله با حزب کارگران کردستان (پ. ک.ک) و یگان‌های مدافع خلق (ی. پ.گ) و ایجاد منطقه امن برای بازگرداندن و اسکان آوارگان سوری عنوان کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =