فراخوان پویش ثبت عکس پرتره زائران اربعین حسینی منتشر شد

تهران- ایرنا- پویش ثبت عمومی عکس پرتره میلیون‌ها زائر اربعین حسینی با عنوان «قطره دریاست» توسط خانه عکاسان ایران برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی خانه عکاسان، این انجمن با فراخوانی از عموم زائران حسینی خواست تا با ارسال عکس های پرتره از حاضران در راهپیمایی اربعین حسینی در پویش قطره دریاست شرکت کنند.

در این فراخوان آمده است که پیاده روی اربعین، به مثابه رود خروشانی است که قطره‌های آن را زائران عاشق اباعبدالله تشکیل می دهند. قطره هایی که در ذکر و مناجات به دریای بی کرانه کربلا می‌پیوندند.

پویش ثبت چهره زائران اربعین، تلاشی است برای ثبت چهره میلیون ها زائر مشتاق و بی ادعا و وقت آن است که همه با هم عظمت این حماسه را در قالب نمایشگاهی بزرگ به رخ جهانیان بکشانیم. ثبت چهره هر زائر چونان که برگی بر روایت تاریخ عاشقی اضافه می کند، مایه یأس جبهه استکبار خواهد بود و سزاست که رکورد تازه‌ای به نام زائران اربعین حسینی رقم بخورد.

مقررات پویش:

۱. شرکت در این پویش برای کلیه زائران آزاد است.

۲. ثبت پرتره از کلیه زائران (زن، مرد یا کودک) آزاد است.

۳. عکس‌هایی که صرفا در محدوده مرز ایران و عراق و کشور عراق گرفته شده باشند پذیرفته می‌شوند. (در صورت اثبات عدم رعایت این موضوع، عکس های ارسالی حذف خواهند شد)

۴. فقط عکس‌هایی که در تاریخ ۲۰ تا ۲۷ مهرماه ۱۳۹۸ (هفته منتهی به اربعین حسینی) در منطقه یاد شده ثبت شوند، پذیرفته می‌شود.

۵. عکس‌ها می‌توانند با رعایت قواعدی که در ادامه به آن اشاره شده است با دوربین حرفه‌ای یا موبایل ثبت شوند.

۶. عکس سلفی (خودنگاره) پذیرفته نمی‌شود.

۷. پرتره‌ها باید عمودی ثبت شده و از سینه تا بالای سر زائر را در بر گیرند.

۸. عکس‌ها باید رنگی و بدون ادیت ارایه شوند.

۹. قبل از سفر از صحت تاریخ و ساعت دوربین مطمئن شوید تا در صورت نیاز به استناد بتوان از صحت آن مطمئن بود.

۱۰. در تعداد ارسال پرتره محدودیتی نیست. (بدیهی است هر چه تعداد ثبت بیشتر باشد رکورد بزرگتری ثبت خواهد شد)

۱۱. عکس ها باید با کیفیت اصلی روی دی وی دی ثبت و ارسال شوند.

۱۲. در صورتیکه حجم عکس های ارسالی بیشتر باشد دبیرخانه پذیرای افراد جهت انتقال عکس ها از هارد شخصی‌شان به مجموعه دبیرخانه خواهد بود.

۱۳. عکس های منتخب، ابتدا در ایران به صورت نمایشگاهی به روی دیوار خواهد رفت و عکاسانی که آثارشان به نمایشگاه راه یافته باشد از آیین افتتاح مطلع و اسم عکاسان بر دیوار نمایشگاه درج خواهد شد.

۱۴. در صورت چاپ کتاب، نام کلیه عکاسان در کتاب ثبت خواهد شد.

به بهترین مجموعه پرتره مبلغ ۲۵ میلیون ریال، به بیشترین پرتره ثبت شده مبلغ ۱۵ میلیون ریال و به سه نفر از عکاسان به قید قرعه مبلغ ۱۰ میلیون ریال اهدا خواهد شد.

مهلت ارسال آثار چهارشنبه ۱۵ آبان ماه سال جاری است که متقاضیان می توانند آثار خود را به آدرس دبیرخانه خیابان سمیه، نرسیده به حافظ، حوزه هنری، طبقه چهارم، خانه عکاسان ایران ارسال کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =