استاندار فارس: زنده نگاه داشتن شعائر اسلامی موجب بالندگی جامعه می‌شود

شیراز- ایرنا- استاندار فارس با گرامیداشت اربعین حسینی و نکوداشت آموزه‌های معنوی در زنده نگه داشتن حماسه حسینی بر لزوم تعظیم شعائر اسلامی تاکید کرد و گفت: قطعا زنده نگاه داشتن شعائر اسلامی موجب بالندگی جامعه و حرکت به سوی تعالی می‌شود.

عنایت الله رحیمی روز شنبه در حاشیه مراسم راهپیمایی جاماندگان اربعین حسینی (ع) در شیراز افزود: مردم در سراسر استان فارس همچون گذشته شوق و علاقه خود را نسبت به امام حسین (ع) ابراز می دارند و با حضوری پر شور آمادگی خود را برای دفاع از آرمان های ایثار و شهادت اعلام کردند.

استاندار فارس اضافه کرد: ما ملتی هستیم که در برابر ظلم سر تعظیم فرود نخواهیم آورد و از شرف، استقلال و تمامیت کشورمان دفاع خواهیم کرد.

نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه ما ملت شهادت طلبی هستیم، اظهار داشت:  مردمی که شهادت را سعادت می دانند در برابر ظلم و استکبار هیچ گاه تسلیم نخواهند شد.

رحیمی تاکید کرد: مردم ما همچون گذشته  در پاسخ به ندای رهبر معظم انقلاب در این مراسم حضوری چشمگیر دارند و در برابر هر گونه زیاده خواهی استکبار مقاومت می کنند.

هزاران نفر از دوستداران خاندان عصمت و طهارت و محبان اهلبیت روز شنبه همزمان با اربعین حسینی با حضور در راهپیمایی اربعین در شیراز در اجتماع با شکوه جاماندگان اربعین حضور یافتند و در آستان قدسی حضرت احمد ابن موسی شاهچراغ (ع) با آرمان‌های عاشورایی تجدید میثاق کردند.

اجتماع و پیاده روی  جاماندگان اربعین در شیراز همزمان با سراسر کشور،  با حضور مشتاقان و عاشقان سیدالشهدا(ع) و محبان اهلبیت ساعت ۹ صبح از چهار مسیر تعیین شده به سمت آستان مقدس حضرت شاهچراغ (ع) آغاز شد.

این راهپیمایی از مسیر شماره یک از میدان امام حسین(ع) به سمت بلوار زند، میدان شهدا، خیابان پیروزی، چهار راه پیروزی، بلوار شهید آیت‌الله دستغیب، حرم مطهر، مسیر شماره دو از چهار راه غدیر و به سمت خیابان لطفعلی‌خان زند، چهار راه پیروزی، بلوار شهید آیت‌الله دستغیب، حرم مطهر، مسیر شماره سه از چهار راه شاهزاده قاسم، خیابان حضرتی، حرم مطهر و مسیر شماره چهار نیز از چهار راه ۱۵ خرداد، خیابان لطفعلی‌خان زند، چهار راه مشیر، چهار راه پیروزی، بلوار شهید آیت‌الله دستغیب و  حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) انجام شده است.

دوستداران خاندان عصمت و طهارت با سینه زنی و سوگواری در رثای سید و سالار شهیدان کربلا در روز اربعین حسینی اشک ماتم ریختند و با سردادن نوحه های حسینی پایمردی و رشادت های حماسه سازان کربلا را ارج نهادند.

 پیش از این آیت الله دژکام نماینده ولی فقیه در استان فارس و  امام جمعه شیراز و عنایت الله  رحیمی استاندار فارس در بیانیه مشترکی شهروندان را به حضور در راهپیمایی و اجتماع جاماندگان اربعین حسینی دعوت کرده بودند.

در بخشی از این بیانیه آمده است : نوای نینوائیان در آسمان اربعین طنین انداز است و خیل عظیم مشتاقان وصال محبوب، رهسپار زیارت ۷۲ لاله‌ سرخ صحرای کربلا هستند و کوچه پس کوچه‌های شهر و دیارمان لبریز از ترنم اشک شوق و حسرت شیفتگان جامانده از کاروان زائران کربلای معلّاست که آماده‌ی حضور در مراسم اربعین در شهرستانهای استان فارس هستند. 

اینجانبان ضمن تسلیت به مناسبت فرارسیدن اربعین حسینی، از عموم مردم ولایتمدار استان همیشه در قله فارس که وجودشان، به شمیم یاد شهیدان معطر است دعوت می‌نماییم با حضور در مراسم راهپیمایی روز اربعین، آفریننده‌ی حماسه‌ای دیگر از جنس ایثار و عشق به سید و سالار شهیدان باشند. 

اخبار مرتبط