حضور پرشور اتباع بیگانه در مراسم جاماندگان اربعین

تهران- ایرنا- تعداد زیادی از اقشار افغانستانی، پاکستانی و عراقی مقیم تهران با حضور در مراسم پیاده‌روی جاماندگان اربعین، عشق و ارادت خود را به سرور سالار شهیدان ادا کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مراسم پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی از صبح امروز(شنبه) با شور و وصف خاصی در حال برگزاریست که مهاجران افغانستانی، پاکستانی و عراقی به صورت گسترده در این مراسم شرکت کردند و دوشادوش سایر آحاد جامعه یاد امام حسین(ع) را زنده نگه داشتند.

این اقشار با برپایی دستجات عزاداری اطراف حرم عبدالعظیم(ع) و به اهتزار در آوردن پرچم‌های یا حسین، یا ابوالفضل العباس و پرچم کشورشان شور بی وصفی را از خود بجای گذاشتند. 

یکی از مهاجرین افغانی در این خصوص به خبرنگار ایرنا اظهار داشت که همه ساله با جمعی از خانواده خود به حرم عبدالعظیم(ع) آمده و ضمن زیارت این حرم در مراسم اربعین حسینی شرکت دارند. 

وی عشق و ارادت جمعیت مهاجر افغانستانی به سرور و سالار شهیدان جهان را بی وصف دانست و گفت که کربلای دوم را می‌توان در حرم مطهر عبدالعظیم(ع) دید که عاشقان حسینی در آن حضور میلیونی دارند.

یکی بانوی عراقی نیز حضور در مراسم اربعین را ارزشمند توصیف کرد که این توفیق را دارند که چند سالی مراسم اربعین را در ایران برگزار می کند.

هفتمین مراسم پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی شهر تهران از میدان امام‌حسین(ع) تا حرم عبدالعظیم(ع) امسال برگزار می‌شود و در منطقه ۲۰ خیابان‌های فدائیان اسلام، شهید رجایی، ورامین و دسترسی‌های بزرگراهی پیرامون حرم مطهر از جمله مسیرهای پیاده‌روی روز اربعین هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =