اجتماع عزاداران اربعین حسینی در جنوب شرق تهران برگزار شد

تهران- ایرنا- همزمان با اربعین حسینی، هزاران نفر از عزاداران شهرستان‌های جنوب شرق استان تهران با اجتماع در میادین و بقاع متبرکه به عزاداری پرداختند.

هزاران نفر از مردم عزادار ورامین در حالی که لباس‌های سیاه عزا بر تن داشتند، در مقابل مسجد صاحب الزمان(عج) این شهرستان اجتماع کرده و با عبور از خیابان‌های مسجد جامع و شهید بهشتی، خود را به صحن مطهر امامزاده یحیی(ع) رساندند.

تعدادی از هیات‌های عزاداری نیز با عبور از خیابان‌های اصلی، خود را به محل اجتماع عزاداران رسانده و همنوا با مداحان اهل بیت عصمت و طهارت به نوحه‌خوانی و عزاداری پرداختند.

شهرستان مقدس پیشوا، مدفن امامزاده جعفر(ع) برادر امام رضا (ع) نیز از ساعات اولیه امروز پذیرای هزاران نفر از عاشقان و ارادتمندان خاندان عصمت و طهارت است و زائران و مجاوران با حضور در بارگاه ملکوتی ایشان، چهلمین روز شهادت امام حسین(ع) و یاران باوفای ایشان را محضر ولی عصر(عج) تسلیت عرض کردند.

بسیاری از عزاداران حسینی مسیر میدان امام خمینی(ره) پیشوا تا صحن مطهر امامزاده جعفر(ع) را پیاده طی کردند تا خود را همنوا با زائران حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در کربلای معلا تصور کنند.

بازار قدیمی شهرستان پیشوا نیز امروز به احترام اربعین حسینی تعطیل بود و کاسبان نیز با برافراشتن پرچم عزا بر سردر واحدهای صنفی خود به سمت محل اجتماع عزاداران حرکت کرده و به خیل عظیم عاشقان خاندان عصمت و طهارت پیوستند.

بسیاری از خیرین نیز با برپایی ایستگاه صلواتی در مناطق مختلف شهر از عزاداران پذیرایی کردند.

مردم بخش جلیل آباد پیشوا نیز با همراهی فرماندار و مسئولان این شهرستان با اجتماع در امامزاده عبدالله(ع) این بخش، در قالب هیأت‌های سینه زنی و زنجیرزنی به عزاداری پرداختند.

مردم خداجوی شهرستان پاکدشت نیز همنوا با عزاداران حسینی در سراسر عالم، با حضور در مساجد، حسینیه‌ها و تکایا، به عزاداری پرداختند.

در شهرستان قرچک نیز با وجود عزیمت پیاده هزاران نفر از عاشقان خاندان عصمت و طهار به شهرستان ری و حرم حضرت عبدالعظیم(ع)، بسیاری از عزاداران با اجتماع در امامزاده ابراهیم و امامزاده بی بی زبیده، به عزاداری پرداختند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =