۷۰ راس دام قربانی عشایر استان‌ تهران به کربلا ارسال شد

تهران- ایرنا- مدیر امور عشایر استان‌ تهران گفت: ۷۰ راس دام زنده برای قربانی در مراسم اربعین حسینی (ع) به کربلا ارسال شد.

هاتف ممیزی روز شنبه در این‌باره به خبرنگار ایرنا اظهارداشت:‌ جامعه عشایر استان‌ تهران همه ساله در آستانه اربعین حسینی (ع) نذورات خود را در قالب پرداخت‌های نقدی و غیرنقدی به ستاد اربعین حسینی در کربلا ارسال می‌کند.

وی بیان کرد: به همین منظور امسال نیز حدود ۷۰ راس دام قربانی از عشایر استان‌ تهران برای مراسم اربعین حسینی(ع) به کربلا ارسال شد.

به گفته ممیزی، عشایر استان‌ تهران با داشتن حدود ۷۰۰ هزار راس دام زنده تامین کننده ۲۰ درصد گوشت قرمز در استان هستند.

برپایی سیاه چادر عشایری در مراسم پیاده‌روی جاماندگان اربعین

وی در ادامه از برپایی سیاه چادرهای عشایری در مراسم پیاده روی جاماندگان اربعین خبر داد و گفت:‌ جامعه عشایری  با همکاری سازمان بسیج استان تهران نسبت به برپایی سیاه چادر و خدمات پذیرایی در مراسم جاماندگان از کربلا اقدام کردند.

ممیزی خاطرنشان کرد: در مراسم امروز پیاده روی در ۲ مسیر منتهی به حرم شاه عبدالعظیم(ع)، جامعه عشایری با پخت نان، آش و دوغ محلی از عزاداران پذیرایی کردند.

مدیر امور عشایر استان تهران یادآور شد:‌ سیاه چادرهای عشایری در مسیرهای پیاده‌روی جاماندگان از کربلا در سه راه ورامین و همچنین خیابان وحدت اسلامی از ساعات اولیه صبح تا حوالی ظهر امروز (شنبه) برپا بود و به عزاداران خدمات ارائه کردند.

به گفته وی، استان‌ تهران دارای حدود ۳ هزار خانوار عشایری است که این جامعه تولید کننده ۷۰۰ هزار راس دام سبک در اختیار دارند و این جامعه در سال گذشته بیش از ۶۷ هزار تن محصول تولید کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =