آستان قدسی حضرت شاهچراغ (ع) میزبان جاماندگان اربعین حسینی

شیراز - ایرنا- هزاران نفر از دوستداران خاندان عصمت و طهارت و محبان اهلبیت همزمان با اربعین حسینی با حضور در راهپیمایی اربعین در شیراز در اجتماع با شکوه جاماندگان اربعین حضور یافتند و در آستان قدسی حضرت احمد ابن موسی شاهچراغ (ع) با آرمان‌های عاشورایی تجدید میثاق کردند.

اجتماع و پیاده روی  جاماندگان اربعین در شیراز همزمان با سراسر کشور،  با حضور مشتاقان و عاشقان سیدالشهدا(ع) و محبان اهلبیت ساعت ۹ صبح از چهار مسیر تعیین شده به سمت آستان مقدس حضرت شاهچراغ (ع) آغاز شد.

این راهپیمایی از مسیر شماره یک از میدان امام حسین(ع) به سمت بلوار زند، میدان شهدا، خیابان پیروزی، چهار راه پیروزی، بلوار شهید آیت‌الله دستغیب، حرم مطهر، مسیر شماره دو از چهار راه غدیر و به سمت خیابان لطفعلی‌خان زند، چهار راه پیروزی، بلوار شهید آیت‌الله دستغیب، حرم مطهر، مسیر شماره سه از چهار راه شاهزاده قاسم، خیابان حضرتی، حرم مطهر و مسیر شماره چهار نیز از چهار راه ۱۵ خرداد، خیابان لطفعلی‌خان زند، چهار راه مشیر، چهار راه پیروزی، بلوار شهید آیت‌الله دستغیب و  حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) انجام شده است.

دوستداران خاندان عصمت و طهارت با سینه زنی و سوگواری در رثای سید و سالار شهیدان کربلا در روز اربعین حسینی اشک ماتم ریختند و با سردادن نوحه های حسینی پایمردی و رشادت های حماسه سازان کربلا را ارج نهادند.

محبان اهلبیت همچنین با اجتماع در شبستان حضرت امام خمینی (ره) آستان حضرت شاهچراغ (ع) و با قرایت زیارت عاشورا و برگزاری تعزیه های خیابانی و ذکر یا حسین (ع) بر تداوم راه شهادت تا تحقق آرمان های اسلامی تاکید کردند .

تجمع بزرگ مردمی در صحن مطهر حضرت شاهچراغ(ع) راس ساعت ۱۰ صبح با حضور عاشقان ابا عبدالله الحسین(ع) که از خیل زائران اربعین حسینی جا مانده‌اند، همراه با نوحه ‌خوانی، مداحی و قرائت زیارت اربعین آغاز شده است.

 تجمع بازماندگان فرصت بسیار خوبی برای کسانی است که دلشان با محبت اهل بیت(ع) گره خورده، اما امسال توفیق سفر به کربلا را نداشتند،  مردم شیراز با حضور با شکوه در راهپیمایی و تجمع جاماندگان از سفر اربعین حضوری پرشور داشتند.

در مسیر حرکت پیاده‌ روی جاماندگان، در بقاع متبرکه نیز برنامه ‌های متعددی همچون زیارت‌ خوانی اربعین و برگزاری نماز جماعت ظهر و عصر پیش‌ بینی شده است.

 برپایی ایستگاه توزیع کتاب، برپایی موکب های مردمی، برپایی غرفه نقاشی کودکان با عناوین کربلا، تهیه بروشورهای تبلیغاتی و ... از دیگر اقدامات برگزاری مراسم جاماندگان اربعین در شیراز است.

گزارش‌های خبرنگاران ایرنا از محل آستان قدسی حضرت شاهچراغ (ع) حاکیست این راهپیمایی و اجتماع جاماندگان اربعین تا زمان برگزاری نماز ظهر و عصر ادامه دارد .

علاوه بر شیراز ۷۶  شهر استان فارس نیز  روز شنبه شاهد حضور با شکوه عزاداران و سوگواران حسینی در اجتماع جاماندگان اربعین حسینی بود.

اخبار مرتبط