پیاده‌روی حرم تا حرم اربعین حسینی در چهارمحال و بختیاری برگزار شد

شهرکرد- ایرنا- آیین پیاده‌روی حرم تا حرم با حضور عزاداران سید و سالار شهیدان همزمان با سالروز اربعین شهادت امام حسین(ع) روز شنبه در تقاط مختلف چهارمحال و بختیاری برگزار شد.

 این پیاده‌روی در شهرکرد از محل امامزاده سلطان سبزه‌پوش در اشکفتک تا امامزادگان حلیمه و حکیمه خاتون شهرکرد برگزار شد و در این آیین جاماندگان از پیاده روی اربعین حسینی در نجف تا کربلا حضور داشتند.

در شهرستانهای مختلف چهارمحال و بختیاری نیز نظیر این آیین با حضور عزاداران سید و سالار شهیدان برگزار شد که عزاداران در این آیین ها به در رثای سالروز اربعین شهادت سید و سالار شهیدان به عزاداری پرداختند.

امسال بیش از ۲۷ هزار نفر از استان برای شرکت در مراسم پیاده‌روی اربعین در سامانه سماح ثبت نام کردند و ثبت‌نام مردم ۳ برابر پارسال است.

شهرستان لردگان با ۶ هزار و ۸۶۳ نفر، شهرکرد با ۶ هزار و ۶۶۴ نفر بیشترین آمار ثبت‌نامی و صمصامی با ۱۴ نفر کمترین آمار ثبت‌نامی در سامانه سماح را به خود اختصاص دادند.

سال گذشته بیش از ۹ هزار نفر از استان در پیاده‌روی اربعین ثبت‌نام و شرکت کردند که آمار ثبت‌نامی امسال بیش حدود ۳ برابر سال گذشته بوده است.

پیاده روی اربعین در ماه صفر و روزهای نزدیک به سالروز اربعین شهادت امام حسین(ع) از نجف تا کربلا در عراق انجام می‌شود و همه ساله در این روزها میلیون نفر راهی عراق می‌شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =