دانشجویان در روز اربعین از دانشگاه تهران تا بیت رهبری عزاداری کردند

تهران- ایرنا- دانشجویان دانشگاه‌های مختلف پس از تجمع مقابل مسجد دانشگاه تهران و برگزاری مراسم سوگواری اربعین حسینی برای دیدار با مقام معظم رهبری عازم حسینیه امام خمینی (ره) شدند و درمسیر پیاده روی نیز عزاداری کردند.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری ایرنا، هر ساله هیات های دانشجویی دانشگاه های کشور جا مانده از پیاده روی اربعین حسینی، در محوطه دانشگاه تهران حاضر شده و  پس از عزاداری برای دیدار با مقام معظم رهبری با پای پیاده به سمت حسینیه امام خمینی(ره) حرکت می کنند.

مسئول روابط عمومی هیات های عزاداری دانشجویان دانشگاه های کشور در گفت و گو اختصاصی با خبرنگار ایرنا در این خصوص گفت: حدود ۳ هزار نفر از دانشجویان هیات های عزاداری دانشگاه های سراسر کشور در روز اربعین در دانشگاه تهران جمع شدند و پس از سخنرانی حجت الاسلام «محسن قرائتی» و  برگزاری زیارت عاشورا به سمت حسینیه امام خمینی(ره) حرکت کردند.

وی گفت:‌ در حسینیه امام خمینی (ره)‌ نیز  تعدادی از نمایندگان هیات های دانشجویی با مداحی «میثم مطیعی» در محضر مقام معظم رهبری عزاداری می کنند و حجت الاسلام «حسین‌علی سعدی» رییس دانشگاه امام صادق(ع) نیز سخنرانی خواهند کرد. در انتها نیز نماز ظهر و عصر به امامت مقام معظم رهبری اقامه می شود.

این مقام مسئول در خصوص اینکه کدام استانها در این مراسم حاضر شدند؟ اظهار داشت: تقریبا نمایندگان همه استانها حاضر هستند. فقط استان هایی مانند خوزستان که در ایام اربعین حسینی(ع) در مرز ایران و کشور عراق موکب دارند و برای کمک به زائران و همیاری آنها در پیاده روی اربعین فعال هستند، به این مراسم نرسیدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =