۲۷ مهر ۱۳۹۸،‏ ۸:۴۶
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 83522503
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

پیاده‌روی اربعین نمایش وحدت امت‌ اسلام است

یزد - ایرنا -معاون فرهنگی اداره‌کل تبلیغات‌اسلامی استان یزد گفت: پیاده‌روی اربعین با حضور میلیونی مردم نمایش وحدت و اقتدار امت‌اسلام است و باید هر سال باشکوه برگزار شود .

حجت الاسلام علی کارگر روز شنبه با تسلیت اربعین حسینی در گفت و گو با ایرنا افزود: مسلمانان  و سایر آزادیخواهان جهان با حضور بی‌نظیر در این پیاده‌روی اوج دلدادگی به امام‌حسین (ع) و خاندان عصمت و طهارت (ع) و اقتدار خود را نشان می‌دهند.

وی ادامه داد: پیاده‌روی اربعین را یاید یک پدیده‌ای تاریخی و نشان‌دهنده‌ دست قدرت‌الهی خواند که عظمت امت اسلام در مقابل دشمنان دین و ارزش‌های الهی را به خوبی نشان می‌دهد.

این مسئول اظهار داشت: این مراسم بزرگ معنوی و فرهنگی از چنان ثمرات و برکاتی در ابعاد مختلف برخوردار است که نتایج آن نصیب نه تنها امت اسلام که جهانیان می‌شود.

کارگر تاکید کرد: به گفته مقام معظم رهبری،  شروع جاذبه‌ مغناطیس حسینی در روز اربعین است که امت اسلام را به حضور  پرشور در این مراسم جذب می‌کتد و خالق  صحنه‌هایی ماندگار می‌شود.

وی گفت: باید از اربعین و پیاده‌روی آن در راستای حفظ وحدت امت اسلام و سدی در برابر دشمنان استفاده کرد که عزت و سعادت در گرو حرکت در مسیر امام‌حسین (ع) نهفته است.

همه ساله در آستانه اربعین سالار شهیدان، زائران در پیاده روی نجف تا کربلا شرکت می کنند و در روز اربعین در بارگاه ملکوتی امام حسین (ع) به عزاداری می پردازند.

پارسال ۳۶ هزار و ۷۸۹ نفر عاشق دلباخته حضرت سیدالشهدا علیه السلام از استان یزد در قالب ۲۰ هزار و ۵۸۹ کاروان که در سامانه سما ثبت نام کرده بودند در آئین با شکوه اربعین شرکت کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =