۲۶ مهر ۱۳۹۸،‏ ۲۳:۵۵
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 83522445
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

معترضان اطراف کاخ ریاست جمهوری لبنان را ترک کردند

تهران- ایرنا- منابع خبری جمعه شب گزارش دادند که معترضان لبنانی که پیش‌تر اطراف کاخ ریاست جمهوری لبنان تظاهرات اعتراضی برپا کرده بودند، این محل را ترک کردند.

به گزارش خبرگزاری ملی لبنان (NNA)، اکثر معترضان که اطراف کاخ ریاست جمهوری حضور داشتند این مکان را ترک کردند.

بنابر این گزارش، «میشل عون» رئیس جمهوری لبنان با گروهی از معترضان به ریاست «رامی علیق» در کاخ ریاست جمهوری دیدار کرده است.

پیش‌تر، وبسایت روزنامه لبنانی الجمهوریه در خبری فوری مدعی شد که معترضان در بیروت، جمعه شب در صدد ورود به «بعبدا» کاخ ریاست جمهوری لبنان هستند و نیروهای امنیتی تلاش می کنند مانع آنها شوند.

در همین پیوند، اداره امنیت داخلی لبنان اعلام کرد که در درگیری میان نیروهای امنیتی و معترضان دستکم ۲۴ تن از نیروهای امنیتی زخمی شدند.

همچنین «ریا الحسن» وزیر کشور لبنان از معترضان خواست تا به نیروهای امدادرسان مانند تیم های پزشکی و آتش نشانی که در حال انجام وظایف خود هستند درگیر نشوند و از آسیب رساندن به اموال عمومی خودداری کنند.

انجمن بانک های لبنان نیز اعلام کرد: با توجه به تداوم اوضاع بحرانی، بانک ها فردا شنبه تعطیل است؛ هرچند تلاش می شود به منظور حفظ منافع مشتری ها بلافاصله پس از بازگشت آرامش و ثبات در سراسر لبنان، بانک ها کار خود را از سر بگیرند.

تظاهرات اعتراض آمیز در لبنان از شامگاه پنجشنبه در بیروت آغاز شد و بسرعت به خیابان های مرکزی پایتخت به ویژه الحمراء و میدان ریاض الصلح که مقر نخست وزیری در آن قرار دارد و نیز خیابان های منتهی به پارلمان امتداد یافت.

این تظاهرات همچنان در بیروت و بسیاری از شهرهای دیگر لبنان ادامه دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =