۲۷ مهر ۱۳۹۸،‏ ۸:۲۰
کد خبرنگار: 933
کد خبر: 83522431
۱ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

عزاداری مردم کرمان در اربعین حسینی

کرمان - ایرنا - مردم سراسر استان کرمان در اربعین حسینی (ع) به سوگ و ماتم حضرت اباعبدالله حسین(ع) و ۷۲ یار باوفایش نشستند.

به گزارش ایرنا، استان کرمان در اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) و یاران وفادارش امروز سراسر غرق ماتم و اندوه است.

 آیین عزاداری، سوگواری و مدیحه سرایی اربعین شهادت سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) و یاران باوفایش امروز (شنبه) در مساجد، تکایا و حسینیه های سراسر استان کرمان با حضور گسترده مردم در حال برگزاری است.

در چهلمین روز از شهادت اباعبدالله الحسین (ع) مردم مومن و ولایت مدار استان کرمان در سوگ مرد بزرگ تاریخ شور و حماسه، نشستند که حیات اسلام مدیون خون پاک و اصحاب و یاران اوست. 

مردم سراسر استان کرمان پس از قرائت زیارت با فضیلت اربعین امام حسین (ع) و زیارت عاشورا، به تکریم و بزرگداشت این روز و احیای خاطره غمبار عاشورا به عنوان رمز تداوم شور عاشورایی می پردازند. 

عزاداران حسینی (ع) در دیار کریمان با حضور در مساجد، تکایا و حسینیه ها نسبت به مصیبت خاندان رسول خدا ابراز اندوه می کنند آنچنانکه خیابان های کرمان از نخستین ساعات صبح روز اربعین، شاهد دستجات عزاداری است. 

عاشقان و شیفتگان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در این دیار مانند سایر مسلمانان و شیعیان جهان در تمام روزهای سوگواری حضرت سیدالشهداء (ع) و از آن جمله روز اربعین آن حضرت، در زیارت و اقامه ماتم و عزاداری کوتاهی نکرده و یاد و خاطره حماسه سازان کربلا را گرامی دارند. 

پخش نذری های مختلف توسط ارادتمندان امام حسین (ع) در بین عزداران از دیگر آیین های مرسوم این روز در کرمان است. 

شهرستانهای استان کرمان نیز از این مهم مستثنی نیستند و ارادت خود را سرور و سالار شهیدان با پوشیدن جامعه های سیاه و ساماندهی هیات های عزاداری هر ساله به نمایش می گذارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =