۲ مدال برنز، دشت تکواندوکاران ایران در روز نخست گرندپری صوفیه

تهران-ایرنا- تکواندکاران ایران در نخستین روز گرندپری بلغارستان به ۲ مدال برنز رسیدند.

مرحله سوم مسابقات گرندپری در سال ۲۰۱۹ از امروز (جمعه) با حضور ۳۲ تکواندوکار برتر جهان در چهار وزن المپیکی مردان و زنان در "صوفیه" بلغارستان آغاز شد و به مدت ۳ روز ادامه دارد.

در نخستین روز این رقابت‌ها آرمین هادی‌پور در وزن منهای ۵۸ کیلوگرم و میرهاشم حسینی و سروش احمدی در وزن منهای ۶۸ کیلوگرم به عنوان نمایندگان تکواندیو یاران روی شیاپ چانگ رفتند که ۲ مدال برنز حاصل تلاش این نفرات بود. آرمین هادی‌پور تکواندوکار وزن منهای ۵۸ کیلوگرم، پس از یک دور استراحت در نخستین گام "آدرین ویسنته" اسپانیایی (دارنده مدال برنز گرندپری ۲۰۱۹ و قهرمان اروپا ۲۰۱۸) را از پیش رو برداشت؛ در ادامه "میخائیل آرتامونوف" روس را برد و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

وی در این مرحله به مصاف "تای هون کیم" از کره جنوبی دارنده برنز المپیک ریو ۲۰۱۶، قهرمان بازی‌های آسیایی و مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۱۸ رفت و نتیجه را ۳۰ بر ۱۷ واگذار کرد و به مدال برنز رسید.

همچنین سروش احمدی هوگوپوش وزن دومی ایران در نخستین دیدارموفق شد "دیلان چلاموتو" از فرانسه را ۲۰ بر ۱۸ شکست دهد؛ در ادامه به مصاف "جواد آچاب" بلژیکی رفت و با نتیجه ۹ بر ۸ به برتری رسید. سروش سپس توانست "عبدالرحمان وائل" مصری را ۹ بر ۸ از پیش رو بردارد، اما در مرحله نیمه نهایی و برابر "دای هون لی" از کره جنوبی نتیجه را ۴۴ بر ۱۵ واگذار کرد و به مدال برنز رسید.

میرهاشم حسینی هم در وزن منهای ۶۸ کیلوگرم با دو پیروزی به جمع ۸ نفر برتر رسید و در تقابل با دای هون لی با قبول شکست از دور رقابت‌ها کنار رفت.

هدایت این تیم برعهده فریبرز عسکری به عنوان سرمربی و علی محمد بسحاق و وحید عبدالهی به عنوان مربی است.

به نفرات اول تا سوم به ترتیب ۴۰، ۲۴ و ۱۴.۴ امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیک و همچنین  پنج، سه و هزار دلار جایزه نقدی تعلق می‌گیرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =