تنیسور نوجوان ارومیه‌ای قهرمان کشور شد

ارومیه- ایرنا- رییس هیات تنیس آذربایجان‌غربی گفت: کیارش حنیفی، تنیسور نوجوان اهل ارومیه در مسابقات کشوری رده سنی زیر ۱۴ سال کشور در مشهد به عنوان قهرمانی دست یافت.

محمدطاهر صمدیان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این مسابقات، ۹۷ تنیسور دختر و پسر در در رده های سنی هشت تا ۱۰ سال، ۱۰ تا ۱۲ سال و ۱۲ تا ۱۴ سال با یکدیگر به رقابت پرداختند.

وی گفت: در رده سنی زیر ۱۴ سال، کیارش حنیفی تنیسور اهل این استان بعد از برتری مقابل بهزاد منصوری از خراسان رضوی در دور دوم و محمدمهدی فرخ پور از اصفهان در دور سوم، در فینال برابر پدرام توکلی تنیسور استان خراسان رضوی به پیروزی دست یافت و به مقام قهرمانی رسید.

رییس هیات تنیس آذربایجان غربی بیان کرد: مهدی ملک زاده داور نشان سفید کشورمان، سرداور این مسابقات بود.

در رقابت های تنیس رده های سنی کشور، تنیسورهایی از استان های آذربایجان غربی، خراسان رضوی، فارس، مازندران، تهران، البرز، قزوین، اصفهان و بوشهر حضور داشتند.

آذربایجان‌غربی و شهر ارومیه یکی از قطب‌های اصلی رشته تنیس در سطح ایران است؛ حضور «شهرزاد بانی‌سعید»، تنیسور جوان ارومیه‌ای در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا اندونزی از جمله افتخارات این شهر در سطح ملی در این رشته است.

مردادماه امسال نیز «رومینا زینالی» تنیسور نوجوان ارومیه‌ای موفق به کسب ۲ مدال طلا در بخش انفرادی و ۲ نفره تور ۲۰۱۹ آسیایی شد.

۲۰۹۳/۹۹۳۹

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =