مردم از تردد غیرضروری در مسیرهای منتهی به مهران خودداری کنند

ایلام - ایرنا - رئیس پلیس راه ایلام گفت: شهروندان ایلامی با توجه به اینکه حجم ترافیک برگشت زائران از سمت مهران زیاد است به منظور سهولت و تسریع در تردد خودروهای زائران، از تردد غیرضروری در مسیرهای منتهی به مهران خودداری کنند.

سرهنگ رضا همتی‌زاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه بر اساس تصمیم ستاد اربعین، مسیر ایلام به مهران تا اطلاع بعدی یک طرفه شده است و مسیر جایگزین جاده ملکشاهی است، از عموم مردم خواست: از سفرهای غیرضروری در مسیرهای ایلام - مهران و مهران - ملکشاهی - ایلام اجتناب کنند.

وی همچنین از مردم مستقر در صالح‌آباد و مسیر عبور خودروهای زائران خواست: برای جلوگیری از وقوع هرگونه حادثه‌ای ضمن رعایت مقررات رانندگی با نیروهای پلیس راه همکاری کنند. 

سرهنگ همتی‌زاده به شهروندانی که در حال پیاده‌روی به سمت حرم امامزاده علی‌صالح (ع) هستند نیز توصیه کرد: عزادارانی که در روز اربعین همچون سال‌های گذشته از ایلام و روستاهای مسیر به سمت حرم علی‌صالح(ع) شهر صالح‌آباد پیاده‌روی می‌کنند از تردد و حضور در عرض جاده‌ها خودداری کنند.

وی اظهار داشت: برای پیشگیری از بروز هرگونه حادثه با توجه به شلوغی مسیر به علت تردد خودروهای زائران و ماشین‌های سنگین حمل سوخت یا مواد مورد نیاز مواکب، زائران پیاده جانب احتیاط را رعایت کنند.

وی با بیان اینکه حرم امامزاده علی‌صالح (ع) در بخش صالح‌آباد از توابع شهرستان مهران امروز به مناسبت اربعین محل تجمع مردم زیادی از ساکنان ایلام و روستاهای طول مسیر است، از زائران پیاده خواست: طول مسیر را در شانه خاکی جاده طی و از ورود به عرض جاده خودداری کنند.

بنابر اعلام رئیس ستاد مرکزی اربعین بیش از ۶۰ درصد از مجموع زائران اربعین امسال از مرز بین‌المللی مهران تردد داشته‌اند.

شهرستان مرزی مهران در ۸۵ کیلومتری جنوب غربی ایلام با داشتن مرز بین‌المللی از معابر اصلی و مهم تردد خودروهای شخصی، کامیون های حامل کالاهای صادراتی و خودروهای حامل زائران عتبات عالیات است.

پیش‌بینی می‌شود در ایام اربعین امسال ۷۰ درصد از مجموع زائران مرز مهران را برای بازگشت به میهن انتخاب کنند، هم اکنون موج بازگشت زائران از مرز مهران شدت گرفته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =