۲۶ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۱۸
کد خبرنگار: 999
کد خبر: 83522340
۰ نفر

برچسب‌ها

نمایشگاه خوشنویسی دستخط در سنندج گشایش یافت

سنندج - ایرنا - نمایشگاه خوشنویسی "دستخط" با آثاری از چهار هنرمند برجسته کشور عصر جمعه در نگارخانه ارشاد سنندج گشایش یافت و تا سه آبان پذیرای علاقه‌مندان است.

۶۰ اثر از هنرمندان برجسته کشور شامل علی شیرازی، غلامحسین امیرخانی، مجتبی ملک‌زاده و سیدرضا بنی‌رضی در سبک های نستعلیق، نستعلیق شکسته و نسخ در این نمایشگاه به معرض دید عموم قرار گرفته است.

فرماندار شهرستان سنندج در آیین افتتاح این نمایشگاه گفت: خوشنویستان از اخلاقمندترین هنرمندان هستند چونکه به آنچه می‌نویسند از آیات قرآنی و ادبی عمل می‌کنند.

سیدمحمدابراهیم زارعی با اشاره به اینکه  خوشنویسان بهترین ابیات را نوشته و تمرین می‌دهند که این به مرور به رفتار و کردار آنها تبدیل می‌شود اظهار داشت: رفتار و نوشته‌های آنها در جامعه تاثیرگذار و ماندگار است.

وی افزود: ایرانیان تا پیش از اسلام به نقش نوشته و طراحی مشغول بودند که پس از ورود اسلام به این سرزمین بیشتر به شعر و خوشنویسی روی آوردند.

زارعی اضافه کرد: نشو و نمو خط توسط ایرانیان تاثیر شگرفی در گسترش اسلام داشت و حتی ایرانیان بودند که دستور زبان عربی را نوشتند.

مدیر برنامه گروه دست‌خط هم در این آیین با اشاره به اینکه یک سوم آثار برای عرضه در این نمایشگاه را به دلیل کمبود فضا به سنندج نیاوردیم گفت: استان کردستان با وجود آثاری برجسته و تراز بالا باید از زیرساخت‌های جدی در حوزه نمایشگاه و اقتصاد هنر برخوردار باشد.

محمدرضا جعفری اظهار داشت: یک خوشنویس فقط با دانش و فن استاد نمی‌شود بلکه باید در اموری همچون اخلاق هم سرآمد باشد.

عارف براتی مدیر اجرایی انجمن خوشنویسان هم در این آیین گفت: برادران ما امروز در کردستان سوریه به آتش استعمار و استثمار می‌سوزند و من از طرف انجمن خوشنویسان همدردی خود را اعلام می‌کنیم و همراه آنها هستیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =